Головна main Суд зняв арешт з акцій і активів Промінвестбанку для їх конфіскації на користь держави

Суд зняв арешт з акцій і активів Промінвестбанку для їх конфіскації на користь держави

148

Суд констатував, що введення процедури ліквідації Промінвестбанку в лютому поточного року “зумовлює обов`язкове скасування заходів забезпечення позову в силу прямої вказівки в законі”.

07.07.2022 Госпсуд м. Києва задовольнив клопотання ліквідатора Промінвестбанку та скасував ухвалу цього суду від 04.02.2021 (у справі №910/4164/20), якою на вимогу ТОВ “Крим Дівелопмент” (одна з “приватівських” структур, яка на підставі рішення Арбітражного суду Гааги стягує компенсацію з РФ за відібрану в Криму нерухомість) було накладено арешт на 99,77% акцій Промінвестбанку, а також на все рухоме й нерухоме майно банку, його майнові права, цінні папери та кошти на рахунках в інших банках (у т.ч. на коррахунку в НБУ) в межах суми 169,8 млн дол., яка стягується у виконавчому провадженні №59036926, зазначає Finbalance.

Суд констатував, що введення процедури ліквідації Промінвестбанку в лютому поточного року “зумовлює обов`язкове скасування заходів забезпечення позову в силу прямої вказівки в законі”.

Цитата з судової ухвали:

“Щодо акцій ПАТ «Промінвестбанк», мажоритарним акціонером яких є Державна корпорація розвитку «ВЕБ.РФ», на які також накладено арешт на підставі ухвали суду від 04.02.2021, слід зазначити, що 07 березня 2022 року набув чинності Закон України № 2116-ІХ «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», яким передбачено, що конфіскація може бути застосована також до юридичних осіб, засновником або бенефіціаром прямо або опосередковано якої є громадяни Російської Федерації.

Оскільки засновником Державної корпорації розвитку «ВЕБ.РФ», на майно (акції ПАТ «Промінвестбанк») якого накладено арешт, є Російська Федерація, то майно цієї юридичної особи підлягає конфіскації на користь Держави Україна.

Залишення арешту щодо акцій ПАТ «Промінвестбанк» може перешкодити або утруднити процес націоналізації майна, належного державі-агресору, а відтак, заходи забезпечення позову в частині арешту акцій ПАТ «Промінвестбанк» також підлягають скасуванню”.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *