Головна main Суд відмовився задовольнити позов ФГВФО до екс-топів банку “Форум” на 1 млрд грн

Суд відмовився задовольнити позов ФГВФО до екс-топів банку “Форум” на 1 млрд грн

41

Претензії ФГВФО стосуються в т.ч. придбання банком “Форум” у грудні 2013 року облігацій на 850 млн грн (за оцінками Фонду, емітенти паперів мали ознаки фіктивності).

31.05.2022 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов Фонду гарантування вкладів до колишніх посадовців банку “Форум” (у справі №910/635/20) про стягнення 1,02 млрд грн, – повідомляє finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, ФГВФО зазначав, що ця сума відповідає “шкоді, завданій відповідачами, внаслідок здійснення кредитної діяльності банку з порушеннями та прийняттями відповідачами рішень у складі органів управління ПАТ “Банк Форум” (цитата).

Претензії ФГВФО стосуються в т.ч. придбання банком “Форум” у грудні 2013 року облігацій на 850 млн грн (за оцінками Фонду, емітенти паперів мали ознаки фіктивності).

Водночас суд дійшов висновку, що “дії відповідачів щодо придбання спірного пакету облігацій у портфель цінних паперів ПАТ “Банк Форум” були вчинені у межах наданих їм повноважень, відповідно до положень чинного законодавства України і внутрішніх нормативних положень ПАТ “Банк Форум”, а також були добросовісними, розумними і спрямованими на отримання Банком прибутку у період економічної і політичної кризи в Україні у 2013-2014 роках” (цитата).

Як писав Finbalance, 07.08.2019 Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Фонду гарантування в справі №910/10888/18 та скасував рішення судів нижчих інстанцій, якими було залишено без розгляду позов ФГВФО до колишніх топ-менеджерів банку “Форум” про стягнення 1,99 млрд грн “шкоди, завданої банку пов`язаними особами” (цитата).

Госпсуд м. Києва та Північний апеляційний госпсуд мотивували свої рішення тим, що позов був поданий безпосередньо Фондом, а не ліквідатором банку “Форум”. Разом з тим, на думку суду касаційної інстанції, суди попередніх інстанцій дійшли помилкового висновку.

Верховний Суд передавав цю справу на розгляд у Госпсуд м. Києва, який повернув позов ФГВФО без розгляду.

Раніше ФГВФО подавав цивільний позов до екс-посадовців банку “Форум” (справа №757/75153/17-ц). У цьому випадку свої позовні вимоги Фонду гарантування мотивував у т.ч. тим, що розмір зобов`язань банку “Форум” перед кредиторами складає 9,16 млрд грн, а оціночна вартість його ліквідаційної маси – 7,17 млрд грн. Відповідно, недостатність майна банку для покриття вимог кредиторів банку – 1,99 млрд грн.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *