Головна main Суд скасував банкрутство АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”: тепер НБУ має можливість для звернення стягнення на заставу

Суд скасував банкрутство АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”: тепер НБУ має можливість для звернення стягнення на заставу

40

Також апеляційний суд відмовив у задоволені заяви ініціюючого кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”.

Північний апеляційний господарський суд 16 червня 2022 року задовольнив апеляційну скаргу Національного банку, скасувавши ухвалу суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” – майнового поручителя за кредитними зобов’язаннями АТ “Банк “Фінанси та Кредит”, – повідомляє прес-служба НБУ.

Також апеляційний суд відмовив у задоволенні заяви ініціюючого кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”.

“Чергове рішення суду доводить, що банкрутство компаній–майнових поручителів банків – це не варіант позбутися зобов’язань. Скасування ухвали суду першої інстанції відкриває можливість для звернення стягнення на заставу з подальшим спрямуванням коштів у рахунок погашення заборгованості банку “Фінанси та Кредит” перед Національним банком”, – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Нагадаємо, АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” є майновим поручителем за зобов’язаннями АТ “Банк “Фінанси та Кредит” перед Національним банком за двома кредитами рефінансування, залученими у 2015 році.

Оскільки АТ “Банк “Фінанси та Кредит” не виконував взяті на себе зобов’язання за кредитами, Національний банк у 2018 році подав до Господарського суду Київської області позов щодо звернення стягнення на предмет застави, переданий АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль” у забезпечення виконання кредитних зобов’язань.

Господарський суд Київської області 22 грудня 2022 року порушив провадження у справі про банкрутство АТ “Білоцерківська Теплоелектроцентраль”, грошові вимоги Національного банку до якого становили 1 439,6 млн грн як такі, що забезпечені заставою майна.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *