Головна main Суд арештував нерухомість Альфа-Банку, яку той купив у Промінвестбанку

Суд арештував нерухомість Альфа-Банку, яку той купив у Промінвестбанку

80

Службові особи Промінвестбанку вчинили розтрату майна банку в особливо великих розмірах “на користь суб`єктів господарювання, які мають кінцевих бенефіціарних власників на території рф”

Згідно з судовими матеріалами, слідчі встановили, що службові особи Промінвестбанку вчинили розтрату майна банку в особливо великих розмірах “на користь суб`єктів господарювання, які мають кінцевих бенефіціарних власників на території Російської Федерації”.

Як зазначається, постановою правління НБУ №115/БТ від 25.02.2016 “Про погодження програми капіталізації ПАТ «Промінвестбанк» за результатами його діагностичного обстеження”, встановлено вимогу здійснювати відчуження активів тільки після погодження з Національним банком.

Однак Промінвестбанк без погодження з НБУ здійснив відчуження активів.

Так, згідно з протоколом №36 від 16.08.2019 засідання спостережної ради Промінвестбанку, було прийнято рішення про продаж 75 об`єктів нерухомості банку на території м. Києва та областей України на суму 1,59 млрд грн, або 60,6 млн дол на користь Альфа-Банку.

Надалі 27-29.08.2019 на користь Альфа-Банку було відчужено 5 об`єктів згаданого вище нерухомого майна, що належало Промінвестбанку.

“Відчуження вказаних активів було здійснено за ціною, суттєво нижчою від ринкової, чим завдано значних збитків ПАТ «Промінвестбанк» і призвело до збитків держави у зв`язку з подальшим віднесенням зазначеного банку до категорії неплатоспроможних”, – йдеться в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 13.07.2022.

25.02.2022 правління НБУ прийняло рішення №90-рш/БТ “Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Промінвестбанк»”, а ФГВФО тоді розпочав ліквідацію цього банку.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *