Головна main Страховиків зобов’яжуть деталізувати звіти: що відомо

Страховиків зобов’яжуть деталізувати звіти: що відомо

55

Відповідні зміни НБУ обговорив зі страховиками.

Національний банк України збирається зобов’язати страховиків детальніше розкривати певну інформацію у звітах. Це зумовлено новим статусом України кандидата в ЄС.

Про це йдеться в релізі регулятора, зазначає FinClub.

Зокрема, страховики будуть повинні детальніше розкривати інформацію про оцінку активів, зобов’язань, власного капіталу, дохідності/збитковості діяльності, грошових потоків, фінансового стану, платоспроможності, бізнес-моделі, показників збитковості.

Відповідні зміни НБУ обговорив зі страховиками.

«Роз’яснюючи нові вимоги до звітування, регулятор навів новий набір (перелік) файлів із показниками звітності, які подаватимуться страховиками до Національного банку. Зокрема, йдеться про регуляторний баланс, рух грошових коштів, показники страхової діяльності, платоспроможність, розвиток збитків, дотримання фінансових нормативів, оцінку ефективності діяльності, заборгованість, істотні операції та кількісні характеристики діяльності», — йдеться в релізі.

Так, подання оновленої звітності здійснюватиметься в традиційному для страховиків форматі xml. Після затвердження змін до звітності вимоги до її формування будуть розміщені на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України «Статистика/Організація статистичної звітності/Реєстр показників звітності учасників ринку небанківських фінансових послуг».

Фахівці Національного банку наголосили на тому, що страховики мають подавати регулятору додаткові документи, але також в електронному вигляді у форматі MS Word, MS Excel: пояснення щодо конкретних принципів, основ, правил та практики, що застосовуються страховиком під час складання даних звітності, щоквартальне розкриття інформації, розкриття інформації за результатами року, дотримання страховиком вимог до платоспроможності та обов’язкових фінансових нормативів та іншу важливу інформацію про діяльність.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *