Головна main США уточнили, чи вже застосовують ленд-ліз для України

США уточнили, чи вже застосовують ленд-ліз для України

128

Зараз Україна продовжує отримувати військову допомогу в межах програм, які не передбачають повернення коштів за отриману допомогу.

У Білому домі розповіли, що зараз Україна продовжує отримувати військову допомогу в межах програм, які не передбачають повернення коштів за отриману допомогу, а ленд-ліз почне застосовуватися пізніше.

Про це повідомляє “Голос Америки”, пише “Європейська правда”.

Так, у Білому домі заявили, що зараз ставлять пріоритетом ті формати безпекової допомоги Україні, за якими їй згодом не потрібно буде повертати кошти, на відміну від ленд-лізу. Це USAI (Ініціатива сприяння безпеці в Україні) та програма президентських повноважень, і всі останні поставки зброї відбувалися за ними.

Наразі адміністрація Байдена використовує пакет обсягом 40 млрд доларів, більш ніж половина якого закладена на військову допомогу та супутні витрати. Ці кошти потрібно витратити до кінця фіскального року в США, який припадає на кінець вересня.

Водночас координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі в інтервʼю “Голосу Америки” додав, що адміністрація все ще розглядає повноваження, які надає програма ленд-лізу.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.