Головна main Середні депозитні ставки зростуть максимум до 12-13%

Середні депозитні ставки зростуть максимум до 12-13%

120

Такий невтішний для вкладників прогноз зробили банкіри під час круглого столу «Як підвищення облікової ставки вплинуло на депозитний ринок»

Середні депозитні ставки на ринку можуть збільшитися хіба що до половини поточного розміру облікової ставки НБУ, яка становить 25%.

Такий невтішний для вкладників прогноз зробили банкіри під час круглого столу «Як підвищення облікової ставки вплинуло на депозитний ринок», проведеного «Фінансовим клубом».

«Усіх цікавить питання, чому ставка депозиту не піднялася до рівня облікової ставки. Тому що в банківській системі зараз є ліквідність. Банки почувають себе впевнено і тому не готові сьогодні переплачувати за депозити більше, тому що ці кошти треба потім десь вкладати з вищою відсотковою ставкою, щоб на цьому заробити», – заявив заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Банкір впевнений, що в умовах спаду кредитування – зараз видається лише десята частина довоєнних обсягів кредитів – банки не можуть запропонувати дуже високі ставки. «Я не думаю, що зараз слід очікувати на радикальне зростання ставок за депозитами, тому що дуже обмежені можливості для вкладання цих коштів, – сказав Артур Муравицький. – В системі є ліквідність. З іншого боку, обмежено кредитування, і ці кошти, якщо б були під 25%, потрібно було б кудись вкладати з вищою ставкою, яку сьогодні ні бізнес, ні фізособи не готові оплачувати».

“Нацбанк 2 червня вирішив підняти облікову ставку з 10% до 25%. Від цього дня і до 12 липня Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб виріс за 3-місячними вкладами на 2,56 відсоткових пункти (до 8,76%), за 6-місячними вкладами – на 1,48 в.п. (до 8,65%), 9-місячними – на 0,85 в.п. (до 8,69%), 12-місячними – на 1,06 в.п. (до 8,88%).

Цей поступовий процес зростання ставок триватиме. «Ще деякі гравці на ринку будуть підвищувати ставки за депозитами. І в середньому ми очікуємо ще зростання до вересня на 1-1,5%. Зараз середні ставки коливаються від 7% до 9% в залежності від строку. І середня ставка по ринку до вересня перейде рубіж у 10%”, – прогнозує керівник відділу депозитів ПУМБ Микита Малясов.

«Більша частина банків буде фокусуватися при збільшенні ставок на коротких ресурсах строком до шести місяців, очікуючи рішення НБУ», – наголосив банкір.

“Якщо НБУ не буде поспішати зі зниженням облікової ставки, депозитні ставки банків ще зростуть. «Треба знижувати і облікову ставку, і кредитувати реальний сектор економіки. Але якщо цього не відбудеться, то ставки за депозитами поступово, планомірно, але зростатимуть, і це буде в середньому десь 12-13% річних”, – вважає член правління Альтбанку Дмитро Симоненков.

Проте цей процес буде нетривалим. «Термін залучення дорогих акційних ресурсів буде зменшуватися», – очікує голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *