Головна main Санкційне бюро обов’язково потрібно країні, – Олексій Данілов

Санкційне бюро обов’язково потрібно країні, – Олексій Данілов

37

Згідно з законопроєктом, це буде робочий орган, який координуватиме діяльність суб’єктів, що реалізують санкційну політику України

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов переконаний, що Україна зараз чітко знає свою мету — Російська Федерація раз і назавжди має припинити зазіхати на наші землі та націю. В інтерв’ю Радіо НВ він розповів в тому числі й про те, коли б мав би початися процес конфіскації майна російських олігархів на користь України і що для цього потрібно.

Насамперед, при РНБО має з’явитися Бюро санкційної політики. Згідно з законопроєктом, це буде робочий орган, який координуватиме діяльність суб’єктів, що реалізують санкційну політику України. Втім, експерти повідомляють, що жодного подання щодо конфіскації майна російських олігархів саме на території України з боку України не було.

Олексій Данілов пояснив це так: “Про створення бюро ми почали говорити ще за шість місяців до сьогоднішнього нашого спілкування. 39 інституцій відпрацьовували дуже багато часу всі ці моменти. Але коли починається безпосередньо [процес] прийняття рішення, комусь дуже вигідно робити такі справи, аби це бюро не запрацювало і щоби цього закону не було. …

Я говорю про ту систему, яка, на жаль, залишилася і варить воду. Наші законодавці мали би цей закон прийняти доволі давно. Але, на превеликий жаль, з урахуванням того, що вони нікому не підпорядковані, ні перед ким не звітують, ми сьогодні такого закону не маємо.

Санкційне бюро обов’язково потрібно країні.

[Не так важливо], де воно буде — в апараті Ради нацбезпеки та оборони чи при Міністерстві економіки, при будь-якому органі, але воно вкрай необхідне нашій країні зараз”.

Що ж стосується відповідних “санкційних” рішень РНБО, то за словами Данілова “щойно в апараті Ради нацбезпеки та оборони з’являється подання від того чи іншого уповноваженого органу, ми одразу його відпрацьовуємо і відправляємо на голосування Ради нацбезпеки та оборони. Можу сказати, що незважаючи на війну, у нас відбулося вже близько 20 засідань РНБО. Незважаючи на те, що йде війна і є інші питання, які б ми мали розглядати. РНБО працює, Ставка головнокомандувача працює, всі органи, за які відповідає безпосередньо апарат Ради нацбезпеки та оборони, працюють. Причому не припиняли свою роботу на жодну хвилину, починаючи з ранку 24 лютого”.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *