Головна main Ринок платіжних карток: держателі карток почали більше витрачати

Ринок платіжних карток: держателі карток почали більше витрачати

184

За перше півріччя спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою.

Загальна кількість трансакцій за картками за перше півріччя поточного року, порівняно з аналогічним періодом 2021 року, зменшилися на 3,2%, а грошові об’єми збільшилися на 16,7%. Про це йдеться в дослідженні Українського Процесінгового Центру, зазначає Мінфін.

Так, загальна кількість покупок карткою у POS-терміналах зменшилася на 3% та складала в середньому 10 трансакцій на одну активну картку за перше півріччя 2022 року.

За перше півріччя спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою. Держателі карток витратили на 30,8% більше. Середня сума чека за рік збільшилися на 35% та дорівнює 590 грн.

Водночас кількість операцій зняття готівки в банкоматі зменшилась (-28,3%) та складає два трансакції в місяць. Обсяги АТМ-трансакцій зменшилися на 7,2%, а середня сума чека збільшилась на 29% та дорівнювала 3085 грн. За перше півріччя поточного року, порівнюючи з тим же періодом 2021 року, кількість оплат в інтернеті збільшилася на 1,0%, а їх обсяги на 21,5%. Середня сума чека дорівнювала 1 736 грн, що на 20,6% більше ніж минулого року.

Найчастіше держателі карток оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони та платили за відеоігри. Значно менше витрачали на послуги кур’єрів, замовлення готової їжі, магазини косметики, авіа- та залізничні квитки, таксі та магазини одягу.

Як зазначається, в першому півріччі 2022 року кількість таких переказів збільшилася на 45,7%, а за грошовими обсягами відбулося зростання таких переказів на 85,2%. Зауважимо, що середня сума операції дорівнювала 2395 грн. За перше півріччя 2022 року відмічається значне зменшення активності держателів карток на фоні збільшення грошових обсягів платежів.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *