Головна main Росіяни мінують гирло Дніпра і Чорне море, щоб не допустити експорту українського зерна, – Guardian

Росіяни мінують гирло Дніпра і Чорне море, щоб не допустити експорту українського зерна, – Guardian

43

24 червня американська розвідка підтвердила, що росія робить все для того, щоб не допустити експорту українського зерна і загрожувати світу голодом.

Інформацію оприлюднено виданням The Guardian.

Видання перелічує 3 основних напрямки, у яких діє російських уряд:

 • “ефективно блокує” порти Одеси та Очакова, патрулюючи акваторію моря;
 • мінує водні простори – морські та річкові;
 • знищує сільськогосподарську продукцію у місцях зберігання.
 • Джерело у американській розвідці стверджує, що росія бреше, коли заявляє про непричетність до мінувань. Точно відомо, що армія рф розмістила міни у морі неподалік від Очакова та у гирлі Дніпра.


  Між тим російські урядовці стверджують, що зовсім не проти пропустити кораблі з зерном з українських портів. Вони звинувачують Україну у тому, що це вона не бажає знешкодити міни, які захищають підходи до Одеси та Миколаєва. При цьому росіяни уникають питання: як гарантуватиметься безпека кораблів у відкритому морі та як вони пройдуть через мінні поля, встановлені ВМФ армії рф.

  Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, переконаний, що вірити путіну не можна – адже це саме та людина, яка напередодні війни запевняла Шольца та Макрона, що атаки не буде.

  Москва, з одного боку, заявляє, що розуміє небезпеку голоду, але, з іншого боку, своїми ж власними снарядами нищить зерно в українських портах, наголошує видання. Зокрема, саме ракети рф знищили три зернових термінали та резервуари для зберігання соняшникової олії на підприємстві “Ніка-Тера” у Миколаєві.


  Американський чиновник, з яким спілкувалось The Guardian, наголосив, що росія винна у тому, що припинено судноплавство на третині акваторії Чорного моря – це зрозуміло усім і применшувати її вину ніхто не буде.

  Президент Зеленський наполягає, що довіряти армії рф не буде: ніхто не дасть гарантії, що кораблі з зерном, навіть спокійно вийшовши з українських портів, не будуть затоплені росіянами під будь яким надуманим приводом. Конвоювати ці судна армії рф також не можна довірити – цим має займатись виключно сили третьої країни.

  Зазначимо, уряд Туреччини шукає рішення для розблокування українських портів та вивезення зерна. Турецькі чиновник сподівались, що вже у середу 22 червня зустрінуться з представниками рф та досягнуть якоїсь згоди. Однак анонсована зустріч не відбулась і рішення досі немає.

  Між тим Ліз Трас, міністерка зовнішніх справ Великої Британії, відвідала Туреччину, також сподіваючись знайти рішення щодо розблокування портів Одеси та Миколаєва.

  Завантажити більше пов'язаних статей

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *