Головна main Росія протягом кількох годин матиме дефолт – перший у цьому сторіччі

Росія протягом кількох годин матиме дефолт – перший у цьому сторіччі

34

26 червня стало відомо, що протягом найближчих годин росії буде оголошено дефолт через неможливість виплати за зовнішніми боргами.

Інформацію оприлюднено агентством Bloomberg.

Агентство нагадує, що уряд рф мав певний період часу для того, щоб сплатити 100 мільйонів доларів за облігаціями. Якщо до ранку понеділка 27 червня росія не внесе кошти – а вона цього не зробить – то автоматично буде оголошено дефолт.

У 2018 році більшовики, спадкоємцями котрих є нинішній путінський режим, відмовились сплачувати за боргами російської імперії. З тих пір Кремлю не уникав оплати. Навіть весною 2022 року, після вторгнення в Україні та введення санкцій, відбулись певні виплати через певні “лазівки” у формулюваннях. Однак зараз, наголошує Bloomberg, цю лазівку уряд США закрив і рф все ж таки отримає перший у цьому тисячоліття дефолт.

Втім складається унікальна ситуація, пише видання.

З одного боку, росія згодна і може оплатити, але не має фінансових каналів для переведення коштів – через санкції.

З другого боку, рейтингові агенції не можуть офіційно оголосити дефолт, тому що хм заборонено надавати будь-які фінансові послуги уряду рф.

З ще одного боку, інвестори також не є прихильниками дефолту , бо сподіваються колись таки отримати вкладені кошти, які після офіційного дефолту вже точно не повернеш.


Нагадуємо, у наступному пакеті санкцій проти рф може додати золото – повідомляють ЗМІ.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *