Головна main росія отримувала комп’ютерні комплектуючі для ракет після повномасштабного вторгнення, – Reuters

росія отримувала комп’ютерні комплектуючі для ракет після повномасштабного вторгнення, – Reuters

28

У відповідь на запитання про те, як їхні компоненти опинилися в російській зброї, компанії заявили, що дотримуються торговельних санкцій і припинили продавати продукцію в росію.

рф отримувала комп’ютерні комплектуючі вже після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого.

Про це про це свідчить дослідження Королівського інституту об’єднаних сил (RUSI), – повідомляє БЦ з посиланням на Reuters.

Як зазначається, попри санкції та заяви техгігантів щодо припинення експорту, росія отримувала комп’ютерні комплектуючі і після 24 лютого. У деклараціях митниці РФ після вторгнення зазначено, що більше 15 тис. партій прибули в країну з 24 лютого до кінця травня 2022 року, передає dev.ua.

Мова йде про мікропроцесори, чіпи та інші пристрої, а серед виробників – AMD, Analog Devices, Infineon, Intel та Texas Instruments.

Зазначається, що в уламках ракет рф знаходять мікроконтролери, чипи та процесори американських компаній. AMD, Analog Devices та Infineon вже почали внутрішні розслідування щодо постачань електроніки.

У російській зброї, вилученій в Україні, було виявлено понад 450 компонентів виробництва компаній зі США, Європи та Азії, придбаної протягом останніх років перед вторгненням Росії в Україну в лютому 2022 року, передає Європейська правда.

Протягом понад п’яти місяців війни українські військові захопили або забрали з поля бою неушкоджену або частково пошкоджену російську зброю і техніку. Аналіз 27 одиниць цієї зброї й техніки – від крилатих ракет до систем протиповітряної оборони – показав, що вони базуються переважно на західних компонентах.

Це найдетальніша на сьогодні оцінка ролі західних компонентів у війні росії проти України.

Близько двох третіх компонентів були виготовлені американськими компаніями. Зокрема продукція американських Analog Devices і Texas Instruments становила майже чверть усіх західних компонентів зброї. Інші компоненти надійшли від компаній з таких країн, як Японія, Південна Корея, Велика Британія, Німеччина, Швейцарія та Нідерланди.

Приміром, російська крилата ракета 9M727 – один із найсучасніших видів зброї рф – містила 31 сторонній компонент. Деталі були виготовлені такими західними компаніями, як Texas Instruments Inc і Advanced Micro Devices Inc (США), а також німецькій Cypress Semiconductor.

Російська крилата ракета Х-101, якою Росія обстрілювала українські міста, зокрема й Київ, також мала 31 іноземний компонент, виготовлений американською корпорацією Intel і Xilinx, що належить AMD.

“Російська зброя, яка критично залежить від західної електроніки, призвела до загибелі тисяч українців”, – прокоментував Reuters фахівець з наземних військових дій RUSI Джек Уотлінг.

Хоча багато іноземних компонентів містяться в повсякденних побутових товарах, які не підпадають під експортний контроль, фахівці RUSI вважають, що посилення експортних обмежень може ускладнити для Росії поповнення свого арсеналу зброї, наприклад крилатих ракет.

У відповідь на запитання про те, як їхні компоненти опинилися в російській зброї, компанії заявили, що дотримуються торговельних санкцій і припинили продавати продукцію в росію.

Розслідування RUSI свідчить, що армія рф все ще залежна від іноземних компонентів, а західні уряди не поспішали обмежувати доступ росії до цих технологій, особливо після вторгнення російського президента путіна в Крим у 2014 році.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *