Головна main Російський фондовий ринок став посміховиськом

Російський фондовий ринок став посміховиськом

489
Алішер Усманов

Напружена геополітична ситуація позначається на російських фондових ринках і робить стан російських компаній нестійким. За період з початку ескалації військової істерії акції Ощадбанку впали більш ніж на 10%, «Газпрому» – на 8,5%, акції «Роснефти» в моменті падали більш ніж на 12%: буквально за день п’ять найбільших російських компаній подешевшали в загальній сумі на ≈ 2,3 трлн.

Ринки відреагували класично панікою на слова Лаврова про те, що у Росії скінчилося терпіння. Історія показова тим, що ще в листопаді російський фондовий ринок добирався до історичних максимумів, проте прагнення Кремля пограти м’язами і продемонструвати силу стали причиною різкого обвалу.

Ситуацією скористалися представники російських еліт, намагаючись зіграти на реакції, не виключено, що вся історія є авантюрою ради інсайдерського відіграшу: після заяви заступника голови МЗС РФ Сергія Рябкова про те, що Росія не збирається нападати на Україну, російський фондовий ринок виріс на 5%. Дана подія стала одиничним, так як напруга не перестало рости, що продовжує зростання негативних тенденцій і вказує на перспективу повторення брудних спекуляцій.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *