Головна main Рф втратила на Луганщині 10 тисяч солдат “елітних” дивізій: резервів для наступу – немає

Рф втратила на Луганщині 10 тисяч солдат “елітних” дивізій: резервів для наступу – немає

116

Атака росіян на сході Україні захлинулась? Західні аналітики відзначають відсутність анонсованих Шойгу під час інспекції на Донбас важких боїв: російським військам вочевидь не вистачає резервів для наступу. За словами військового аналітика Дмитра Снєгирьова, це – результат масштабних втрат особового складу окупантів на Луганщині.

Про це він заявив в ефірі телеканалу Апостроф TV 21 липня.

Жодної “оперативної паузи” на Донбасі насправді не було. Були зафіксовані спроби окупаційної армії просунутися територією Донецької області. Тому говорити про наявність оперативної паузи – не коректно. Інша сторона цього питання – втрати російських військ: від 10 до 11 тисяч загиблих під час вуличних боїв у Лисичанську й Сєвєродонецьку. Це – ціна захоплення цих українських міст“, – зазначив експерт.

За його оцінками, фактично втратили боєздатність і були виведені на територію російської федерації елітні частини окупаційної армії. Йдеться про 76-ту дивізію ВДВ, 150-ту мотострілецьку дивізію 8-ої загальновійськової армії. І відповідно практично припинила своє існування 1-а танкова армія рф, яку на Заході вважали однією з найбільш боєздатних.

Ця армія видавалася “нічним жахіттям” для країн НАТО. Саме з цими важкими втратами російської окупаційної армії пов’язані досить помірковані темпи просування росіян територією Донецької області. Наразі основний епіцентр бойових дій – підходи до міст Краматорськ, Сіверськ, Слов’янськ та Бахмут. І відповідно росіяни намагаються взяти штурмом Вуглегірську ТЕС“, – коментує Снєгирьов.


Він також наголосив, що спроба росіян захопити Вуглегірську ТЕС і вийти на оперативне оточення українських сил у цьому районі зазнала нищівної поразки. Те ж стосується і намагань окупантів просунутися в бік Бахмуту. А всі заяви росЗМІ про начебто “взяття” Сіверська не відповідають дійсності: місто перебуває під контролем ЗСУ та під українським прапором.

Можливі ще певні просування окупантів на Луганщині, де під українським контролем перебувають два населених пункти – Білогорівка і Верхньокам’янка, та незначний рух у бік Бахмуту поблизу Покровська, де зараз точаться найбільш запеклі бої. А також подальші намагання захопити Сіверськ. Це місто, як вузлова залізнична станція, конче потрібне окупантам для покращення логістики, аби скоротити плече постачань. Але якщо ми говоримо про загальний наступ рф на Донбасі – він фактично вже захлинувся“, – підсумував експерт.


Нагадаємо, російська окупаційна армія продовжує спроби пробити оборону Збройних сил України. Вони намагалися провести штурм з території Лисичанського НПЗ, але їхня атака була відбита.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *