Головна main Реальні зарплати українців наприкінці 2024 року все ще будуть нижчими за довоєнний рівень

Реальні зарплати українців наприкінці 2024 року все ще будуть нижчими за довоєнний рівень

92

Переважна кількість роботодавців не в змозі забезпечувати працівникам довоєнний рівень оплати праці

В Україні продовжуються воєнні дії, які значно погіршують фінансово-економічний стан. Через це переважна кількість роботодавців більше не в змозі забезпечувати працівникам довоєнний рівень оплати праці.

Як наслідок, номінальні зарплати українців у 2022 році скоротяться на 12%, а реальні — на 27%.

Разом з відновленням економіки та пожвавленням попиту на робочу силу номінальні зарплати швидко зростатимуть і перевищать довоєнний рівень уже у 2023 році.

Втім, з урахуванням інфляційних процесів реальні зарплати наприкінці 2024 року все ще будуть нижчими за довоєнний рівень.

До того ж темпи зростання доходів українців стримуватимуться перевищенням пропозиції робочої сили над попитом.

Зауважимо, що в інфляційному звіті НБУ, де пропонується розглянути базовий сценарій, не враховано аналог «плану Маршалла».

«Його параметри [плана Маршала, — ред.] та строки реалізації поки не визначені. Погодження та реалізація цього проєкту в найближчій перспективі дасть значний поштовх економічному відновленню та пришвидшенню зростання ВВП до двознакового рівня», — йдеться в документі.

Довідка:

Номінальна заробітна плата — це та сума грошей, яку працівник отримує за відповідний проміжок часу. Наприклад, якщо роботодавець платить вам 15 тисяч грн на місяць за роботу, ваша номінальна заробітна плата становить саме ці 15 тисяч грн.

Реальна заробітна плата вираховується не в кількості грошей, отриманих за відповідний проміжок часу, а в кількості товарів і послуг, які можна придбати на цю зарплату. Реальна зарплата прив’язана до цін на споживчі товари та послуги.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *