Головна main Реалії життя у метро: як кияни рятуються від російських обстрілів

Реалії життя у метро: як кияни рятуються від російських обстрілів

69

Вже понад три тижні російські війська обстрілюють мирні українські міста, будинки й цивільні об’єкти з усіх можливих видів зброї. Майже 10 мільйонів українців змушені були залишити свої домівки, а мільйони інших проводять дні і ночі у підземних укриттях. У Києві та Харкові сховищем для сотень тисяч людей став метрополітен. Якими є реалії життя у метро? Дивіться в ексклюзивному спецрепортажі “Стопкору”.

З 25-го лютого Катерина та Олександр живуть під землею. На глибині 60 метрів разом із ними дворічна донька і син-немовля. Як виглядають реалії життя у метро?

“Ми тут заради безпеки дітей. Бо з п’ятого поверху о 2-ій години ночі двоє дітей до купи спускалися в бомбосховище. А тут якось спокійніше, краще для нервової системи. Ми не чуємо нічого”, – коментує Олександр.

Тепер апартаментами для молодої сім’ї стала ковдра на мармуровій платформі. А роль спальні виконує намет. На станції разом із ними живуть близько тридцяти родин. Найстарших мешканців відселили в окремий вагон метро. Там зручніше спати і менше протягів.

Ще один мешканець підземки, Веніамін розповідає: живе у метро вже десять днів. Залишатись у квартирі було страшно. А під землею – досить спокійно, але дуже холодно вночі.

Харчуються тут люди за допомоги волонтерів. А також тим, що вдається купити нагорі між обстрілами та авіаударами.

Загалом умови у підземці – спартанські. Хоча для малечі облаштували навіть кінотеатр.

Олександр зазначає: планує перебувати в метро, допоки ситуація в столиці не стабілізується. Хоча додому дуже хочеться, безпека дітей – на першому плані. Люди сподіваються, що принаймні за місяць зможуть повернутися до власних домівок.

Нагадаємо, у Києві станції підземки відкриті для укриття містян у будь-який час доби. Громадянам радять брати з собою теплі речі, пледи тощо на час перебування внизу.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *