Головна main Рада закликала FATF унеможливити обхід санкцій проти росії

Рада закликала FATF унеможливити обхід санкцій проти росії

45

Рада також закликала посилити контроль над такими інструментами, як криптовалюти та інші віртуальні активи.

Верховна Рада України схвалила звернення до Європейського Союзу та країн «Групи семи» як засновників Міжнародної групи з протидії відмивання брудних грошей (FATF) щодо посилення боротьби з фінансовими механізмами, які використовуються російською федерацією для уникнення санкцій та сприяють продовженню російського вторгнення на територію України.

Прийняття відповідного проєкту постанови №7582 підтримали 237 нардепів. Про це повідомив перший заступник керівника комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, зазначає FinClub.

Так, у своєму зверненні парламентарі закликали ЄС та FATF створити додаткові механізми посилення прозорості власності та джерел багатства, у тому числі викриття справжніх бенефіціарних власників коштів та активів у юрисдикціях, де їх маскування є частиною національного законодавства, з подальшим арештом цих активів.

Рада також закликала посилити контроль над такими інструментами, як криптовалюти та інші віртуальні активи, які стають транзитним механізмом для переказу коштів міжнародних терористів та підсанкційних країн, а також використовуються для фінансування міжнародної торгівлі підсанкціонованими товарами, зокрема рф.

Водночас депутати закликали ЄС до виявлення, демаскування та арешту всіх наявних коштів та активів, що належать російському президенту, чиновникам та олігархам рф, проти яких введено санкції.

Крім цього, український парламент закликав ЄС та країни «Групи семи» створити ефективний механізм моніторингу за дотриманням санкцій та застосувати всі можливі заходи впливу до країн, які сприяють ухиленню від санкцій, або не вживають достатніх заходів щодо забезпечення дотримання санкцій проти осіб, відповідальних за агресію рф проти України.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *