Головна main Прихисток для переселенців на Шацьких озерах надає родина антикорупціонерки з Київщини

Прихисток для переселенців на Шацьких озерах надає родина антикорупціонерки з Київщини

152

Депутатка Броварської районної ради і очільниця Броварського районного підрозділу ВГО “Стоп корупції” Людмила Чайковська разом із родиною активно займається волонтерською діяльністю.

“СтопКор” з’ясував: мамі депутатки належить одна з баз відпочинку на Шацьких озерах у Волинській області. Там з першого дня повномасштабного вторгнення надають житло тим, хто тікає від жахіття війни.

Як з’ясувалось, мама депутатки – Віра Чайковська-Тарликова допомагає з житлом переселенцям ще з 2014 – року. В лютому 2022-го двері бази відпочинку “Фенікс” на озері Світязь знову відкрились для тих, хто ховається від війни.


Власниця бази  Віра Чайковська-Тарликова прийняла усвідомлене рішення: попри фінансові збитки, з початком літа не відкривати повноцінний туристичний сезон. Частину номерів віддають для проживання вимушеним переселенцям.

“Я бачила очі людей, які бігли від війни у 2014-му. Ми не можемо бути осторонь . Це наш фронт”, – заявила пані Віра.


З першого дня повномасштабної війни Людмила Чайковська розмістила оголошення про прилисток переселенців в соціальних мережах, на сайтах. ІДепутатка районної ради сама їздила вночі зустрічати родини з маленькими дітьми, возила на власній автівці до лікарні або допомагала робити документи, збирала і привозила харчі і медикаменти.


“Ми тут одразу стали як одна велика родина. Хтось вже поїхав, хтось додому повернувся. Досі мешкають 57 переселенців. Ми розуміємо, що цим людям нікуди повертатись”, – розповідає Людмила Чайковська.

На базі “Фенікс” на Шацьких озерах і дотепер живуть переселенці з Маріуполя, Слов’янська, Краматорська, Харкова та інших гарячих точок.


“Ми живемо тут вже четвертий місяць. Втекли від вибухів на Донеччині на початку квітня. Їхали з родиною автівкою, пів-України проїхали, не знали де знайти житло. Побачили оголошення і так тут опинились. Навіть не очікували знайти таке ставлення до нас. Всі співчувають, допомагають – харчами, гуманітарною. Переселенцям навіть на ринку знижки роблять. Дуже хвилювалась, що ми розмовляємо російською мовою. Але жодного разу не зустріли агресії з цього приводу. Усі все розуміють. Дуже вдячні, що дозволяють нам тут жити. Тут і природа для дітей, і атмосфера тепла. А з Людмилою Чайковською навіть потоваришували. Чудова людина!”, – розповідає “СтопКору” переселенка зі Слав’янська Ірина.

“Фенікс” не вперше розкриває двері для вимушених переселенців. У 2014-му році тут знайшли прилисток кілька родин з Луганщини і Донеччини. Хтось поїхав, хтось лишився працювати.


“Це дуже важко . Це не так легко і гарно, як здається. Голодні налякані діти, зневірені дорослі І вдячності чекати не варто. Часто чуємо від переселенців, яким допомагаємо, що ми винні їм. Бо їхні домівки розбомбили, а наші – ні…

Руки опускаються, сил не вистачає. Здається: ну що я ще можу зробити, щоб це нарешті скінчилось? … Хочу, щоб всім нам вистачило сил все це пережити. Поплакати, зчепити зуби – і знову бігти. Кожен має робити свою роботу. На своєму фронті”, – каже Людмила Чайковська.

Нагадаємо, як повідомляв “СтопКор”, регіональні підрозділи ВГО “Стоп корупції” координуючись, займаються поставками і розвезенням гуманітарної допомоги переселенцям і нужденним з-за кордону. Зокрема, голова Броварського осередку організації і депутатка районної ради Людмила Чайковська координує постачання допомоги для постраждалих районів Київщини.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *