Головна main Провал “сторубльовок”: російські банкомати не сприймають нові купюри – це проблема на роки

Провал “сторубльовок”: російські банкомати не сприймають нові купюри – це проблема на роки

22

30 червня банк росії представив нову банкноту номіналом 100 рублів, проте населення не скоро зможе скористатися ними у банкоматах.

Про це заявило пропагандистське видання “Комерсант”.


Росіяни ще не скоро побачать ці купюри в обігу. Для цього банкам потрібно налаштувати банкомати, термінали та касове обладнання для розпізнавання нових купюр. А зробити це неможливо через звільнення провідних західних виробників банкоматів NCR і Diebold Nixdorf.

Ситуацію пояснюють тим, що компанії-виробники вийшли з росії через санкції Заходу, а більшість АТМ (більше 60%) належать “ворожим” компаніям NCR та Diebold Nixdorf. Касова техніка взагалі повністю імпортна. Провладні структури країни-агресора переконують, що оновлення займе лише місяць і все вдасться налаштувати.

А ось банкіри вважають, що не варто спиратися на досвід 2017 року, коли кредитні організації не перебували під санкціями, а виробники не вийшли з росії. Вони припускають, що постачальники взагалі відмовляться від підтримки нових купюр, тобто їх використання у пристроях буде неможливим.

Незважаючи на те, що навіть 100 рублів оновити складно і займе кілька років, центробанк росії не зупиняється. Очікується, що з 2023 року в обіг будуть введені нові банкноти номіналом 1000 та 5000 рублів.

Нагадаємо, що херсонський колаборант Володимир Сальдо своїм указом “змінив” курс рубля в окупованому регіоні – він значно нижчий за офіційний

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *