Головна main Проросійський власник “Gulliver” Поліщук причетний до знищення Броварських радіовеж, – журналіст

Проросійський власник “Gulliver” Поліщук причетний до знищення Броварських радіовеж, – журналіст

248

Знищення Броварських радіоелектронних веж підірвало обороноздатність півночі України – це сталось у далекому вже 2013-му з подачі так званого “клану Януковичів”, а ключовою ланкою схеми став власник “Gulliver” – олігарх Віктор Поліщук. Як та чому напередодні російського вторгнення на Київщині розкрали землі стратегічного підприємства, та чому в країні продовжують працювати бізнесмени з російським шлейфом? Розслідував журналіст Артем Поліковський.

За часів каденції Януковича було зруйновано і доведено до банкрутства чимало оборонних підприємств, однак тоді на це мало хто звертав увагу. І лише тепер вибудовуються чіткі причинно-наслідкові зв’язки, зазначає розслідувач.

Виведення з ладу Броварських радіовеж підірвало обороноздатність країни. Саме таких висновків дійшли експерти, оцінюючи наслідки повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у лютому 2022 року. Однак оборонне підприємство “збанкрутили” задовго до початку військової агресії. 

У Броварах на Київщині ще у 1930-х роках звели радіопередавальних центр. На майже 100 гектарах землі розташували дві високі антени й 10 передавальних веж. Потужність центру була неймовірною – сигнал здатен був покривати територію всього СРСР. 

Унікальність центру полягає в тому, що він міг транслювати не лише радіо- чи телехвилі, а й передавати зашифровану інформацію. І головне – глушити сигнали противника. Такий центр був єдиний в Україні та завдяки своїй унікальності до 2013 року входив у мобілізаційний план держави на випадок війни чи надзвичайної ситуації.


Чому лише до 2013-го? Тому що руками депутатів “Партії регіонів”, за прямою вказівкою тодішнього очільника держави Віктора Януковича, Броварський радіоцентр було ліквідовано. Антени повалили, а величезну територію на 100 гектарів безкоштовно передали олігарху Віктору Поліщуку, якого пов’язують із Олександром Клименком – колишнім головою Міндоходів та особистим “гаманцем” родини Януковичів.

Журналісти також виявили прямі зв’язки Поліщука з росією: дружина мільярдера Лілія Резва є родичкою одіозного Дмитра Медведєва – експрезидента рф та давнього соратника путіна. Саме завдяки тісним зв’язкам і з російською верхівкою, і з тодішнім українським істеблішментом, Поліщук за каденції Януковича наростив свій капітал. На початку повномасштабної війни 2022 року він намагався вивезти за кордон елітний автопарк.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *