Головна main Прокопенко “Редіс” та інші командири “Азову” прибули до Туреччини через четверту країну: подробиці визволення

Прокопенко “Редіс” та інші командири “Азову” прибули до Туреччини через четверту країну: подробиці визволення

73

22 вересня у Києві відбувся брифінг керівників українських силових структур. Тема брифінгу: визволення 215 полонених та подробиці спецоперації.

Інформацію оприлюднено під час онлайн-трансляції брифінгу.

У заході брали участь чотири високопосадовця: Денис Монастирський, міністр МВС, Василь Малюк, голова СБУ, Кирило Буданов, начальник ГУР МОУ, а також Андрій Єрмак, голова Офісу Президента.

З розповідей чиновників стало зрозуміло, що українські командири до самого останнього моменту не знали про те, що їх планують обміняти. Денис Прокопенко “Редіс”, Святослав Паламар “Калина”, Сергій Волинський “Волина” та інші були здивовані, коли опинились в руках українських спецслужб.

Командирів везли через Польщу. Наразі вони перебувають у Туреччині під опікою Реджепа Ердогана. З ними можуть зустрітись їхні рідні. Втім виїхати звідси вони не можуть аж до закінчення війни.

Полоненим, яких везли автобусом на кордон з Україною, заліпили скотчем очі, зазначив Дмитро Лубинець, український омбудсмен. У такому стані вони перебували 6 годин, поки сторони узгоджували останні пункти домовленостей. І лише після цього людям дозволили зняти пов’язки.

Василь Малюк також пояснив, навіщо було віддавати рф Віктора Медведчука. Очільник СБУ наголосив, що кум путіна розповів про шпигунську мережу, яка діяла на Одещині та Івано-Франківщині. Керував цією мережею так званий “Професор”, а його “підопічні” збирали та передавали росіянам важливу інформацію.

Буданов зазначив, що саме через Медведчука йшло фінансування, яке виділяло ФСБ рф на дії в Україні. Тому вони й зацікавлені продовжити з ним спілкування на цю тему.

Зазначимо, дружина “Редіса”, Катерина Прокопенко, закликала продовжити боротьбу за тисяч інших українських бійців, які досі перебувають у полоні.

Нагадуємо, СБУ оприлюднило унікальні кадри, на яких зафіксовано повернення більш ніж 200 українських полонених

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *