Головна main Постраждалі від агресії рф українці можуть отримати до 30 тисяч євро компенсації

Постраждалі від агресії рф українці можуть отримати до 30 тисяч євро компенсації

41

Термін розгляду заяви може становити від одного року, вірогідність отримання компенсації є високою.

Кожен громадянин, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5 тис. до 30 тис. євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, зазначає FinClub.

Так, відсьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua. Система вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень Укрпошти. При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Як зазначається, термін розгляду заяви може становити від одного року, вірогідність отримання компенсації є високою.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *