Головна main Половина з топ-10 російських олігархів досі не під санкціями, – StateWatch

Половина з топ-10 російських олігархів досі не під санкціями, – StateWatch

72

Під санкції США не потрапили шестеро російських олігархів, які входять до рейтингу російського Forbes 2022. Із них пʼятеро також не перебувають під санкціями ЄС та двоє – Великої Британії.

Із них санкції ЄС не торкнулися пʼятьох олігархів: Лісіна, Потаніна, Дурова, Міхельсона та Алекперова.

Водночас під санкції Великої Британії не потрапили Лісін та Дуров.

При цьому під українські санкції не потрапили семеро російських олігархів, серед яких Лісін, Потанін, Дуров, Міхельсон, Алекперов, а також Міхаіл Фрідман (засновник та акціонер “Альфа-Груп”, 6 місце у Forbes) та Алішер Усманов (засновник USM Holdings, 7 місце).

Зазначається, що частина олігархів володіють майном та активами за кордоном, у державах, які досі не наклали на них санкції. Так, у Лісіна є майно у Великій Британії, у Вагіта Алекперова – у ЄС, Фрідман володіє активами в Україні, а Потанін – в ЄС та США.

Згадані олігархи ведуть бізнес у секторах економіки, що забезпечують істотне джерело доходу для уряду РФ: енергетика, металургія, фінанси та інше. Більшість з них мають тісні звʼязки з Кремлем та не засуджують його війну проти України, яка триває вісім років.

Наприклад, Фрідман є акціонером “Альфа-банку”, який після анексії Криму і бійні на Донбасі у 2014 році, продовжував кредитувати держкомпанії російського ВПК. Алішер Усманов – прокремлівський олігарх, який має тісні зв’язки з президентом РФ та активно підтримує політику російської влади щодо України. Алекперов брав участь у розкраданні кримських активів української держави, веде активний незаконний бізнес в анексованому Криму та має особисті зв’язки з Путіним.

Хоча більшість цих олігархів закликали припинити кровопролиття в Україні, їх бізнес продовжує платити величезні податки, які формують бюджет РФ, таким чином підтримуючи фінансово війну проти України, наголошують аналітики.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *