Головна main Платіжний баланс: НБУ пояснив зростання обсягу торгових кредитів

Платіжний баланс: НБУ пояснив зростання обсягу торгових кредитів

116

Основними причинами формування заборгованості нерезидентів із торгових операцій у НБУ назвали порушення логістичних ланцюжків.

Глава департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук заявив, що одним з ключових факторів відтоку з української економіки є торгові кредити, обсяг яких з березня збільшився на 8,1 млрд дол., пише “РБК-Україна”, зазначає Finbalance.

Так, причиною цього є або те, що експортери продають товари, але не заводять валютну виручку в Україну, або імпортери роблять оплату за товари, але ті знову ж таки в Україну не надходять.

У Нацбанку повідомили, що близько двох третин заборгованості з торговельних кредитів було сформовано за рахунок імпортних операцій. Також є спроби окремих експортерів утримати виручку за межами країни, а також частини імпортерів – законтрактувати товар на тлі очікувань зміни валютного курсу.

Проте основними причинами формування заборгованості нерезидентів із торгових операцій у НБУ назвали порушення логістичних ланцюжків, зокрема, блокування роботи портів та черги на західному кордоні. Наприклад, платежі за нафтопродукти було здійснено, але їхня доставка з Європи затрималася.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *