Головна main Після деокупації Криму буде люстрація та видворення приїзжих росіян, – Ташева

Після деокупації Криму буде люстрація та видворення приїзжих росіян, – Ташева

220

18 липня Таміла Ташева, представниця Президента Зеленського у Автономній Республіці Крим, пояснила, що після деокупації будуть вжиті певні заходи як щодо приїжджих росіян, так і щодо українців.

Інформацію оприлюднено інформаційним агентством “Укрінформ”.

Український уряд буде діяти у точній відповідності до Міжнародного права, запевнила Ташева. Заходи стосовно громадян рф та громадян України дещо відрізнятимуться.

Росіяни, які незаконно прибули на окуповану територію, повинні негайно виїхати. Примушувати їх до цього не будуть – вони виїжджатимуть добровільно.

Втім, якщо у них є бажання залишитись, то буде створено спеціальну процедуру. Спершу росіяни повинну подати заявку, у якій переконливо викласти, чому український уряд їх має залишити.

Щодо громадян України, які перебували в Криму під час російської окупації, то декого з них зачепить люстрація. Люстрація – це один із заходів так званого перехідного правосуддя – цей термін є у документах, розроблених ООН саме для таких випадків.

Під люстрацію потраплять:

  • порушники прав людини;
  • воєнні злочинці;
  • злочинці, які чинили злочини проти людяності та геноцид.

Якщо люди були колаборантами – тобто співпрацювали з окупаційною владою, то їх можуть люструвати або амністувати. Головне, зазначила Ташева, щоб вони не вчиняли військових та інших злочинів.

Втім є певні посади, стосовно яких амністія буде не можлива. Люди, які займають ці посади, внесені у спеціальні бази даних правоохоронних органів України. Вони все ж потраплять під суд.

Переважна більшість жителів окупованого півострова не будуть ніяк покарані, так як вони є жертвами злочинців, а не порушниками закону (у переважній більшості випадків).

Зазначимо, протягом 8-ми років окупації в Крим приїхало до 1,5 млн росіян, між тим майже 30 тисяч кримських татар виїхали до України.

Нагадуємо, російські піхотинці вже почали тікати з Кримського півострова.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *