Головна main Перехід юрособи на єдиний податок за ставкою 2% посеред кварталу: як звітувати

Перехід юрособи на єдиний податок за ставкою 2% посеред кварталу: як звітувати

42

Суму доходу платника ЄП третьої групи зі ставкою 3% або 5% визначають відповідно до вимог ст. 292 ПКУ.

У ДПС розповіли, за який період юрособа – платник ЄП, який в середині звітного періоду перейшов на третю групу за ставкою 2% подає податкову декларацію платника ЄП, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578.

Так, суб’єкти господарювання, які мали чинну реєстрацію платника ЄП третьої групи зі ставками 3% або 5% та бажають обрати спрощену систему зі ставкою 2% в середині податкового кварталу, повинні відзвітуватись за звітний період до дати обрання спрощеної системи за ставкою 2% за формою, затвердженою Наказом № 578, зазначає “Інтерактивна Бухгалтерія”.

Водночас суму доходу платника ЄП третьої групи зі ставкою 3% або 5% визначають відповідно до вимог ст. 292 ПКУ за період з першого числа місяця відповідного кварталу до дати переходу на спрощену систему зі ставкою 2%.

Як зазначається, суму доходу для ЄП третьої групи за ставкою 2% визначають за період із дня реєстрації платником ЄП третьої групи зі ставкою 2% до останнього календарного дня податкового (звітного) місяця, яку відображають в податковій декларації, за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 26.04.2022 р. № 124.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *