Головна main “Оператор ГТС України” просить суд стягнути з ГК “Нафтогаз України” заборгованість 1,3 млрд гривень за небаланси

“Оператор ГТС України” просить суд стягнути з ГК “Нафтогаз України” заборгованість 1,3 млрд гривень за небаланси

53

Борг утворився через неналежне виконання ДК “Нафтогаз України” зобов’язань за договором транспортування природного газу щодо несплати ОГТСУ негативних цілодобових небалансів.

ТОВ “Оператор газотранспортної системи (ГТС) України” (ОГТСУ) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” про стягнення 1,31 млрд гривень заборгованості за небаланси.

Про це йдеться у ухвалі суду від 6 червня, – передають Українськi Новини.

Борг утворився через неналежне виконання ДК “Нафтогаз України” зобов’язань за договором транспортування природного газу щодо несплати ОГТСУ негативних цілодобових небалансів.

Підготовче засідання у справі призначено на 28 червня о 09:30.

Як уточнили джерела на ринку, у листопаді 2021 року на обслуговування до “постачальника останньої надії”, функцію якого за розпорядженням Кабінету Міністрів України виконує ДК “Нафтогаз України”, потрапили тисячі побутових споживачів приватних постачальників “Полтавагаз збут”, “Торговий дім” , “Одесагаз-постачання”, при цьому саме через різке збільшення кількості клієнтів ДК “Нафтогаз України” не змогла сплатити за небаланси ОГТСУ.

Нагадується, що у березні 2022 року приватні постачальники природного газу зверталися до ОГТСУ з проханням застосовувати під час воєнного стану більш лояльний підхід до оплати небалансів, зокрема повернутися до механізму балансування “за фактом”, щоб уникнути “добових планових номінацій та алокацій”, оскільки через воєнні дії постачальникам вкрай важко збирати поточні свідчення з підприємств та прогнозувати їх споживання.

У свою чергу, 18 березня ОГТСУ заявляв, що плата за додатні небаланси лютого 2022 року сплачуватиметься замовникам послуг транспортування в межах розміру коштів, які будуть отримані від замовників послуг транспортування як плата за негативні небаланси лютого 2022 року.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *