Головна main Окупанти заводять у Херсон підсанкційний Промсвязьбанк: чому це не спрацює

Окупанти заводять у Херсон підсанкційний Промсвязьбанк: чому це не спрацює

17

У Херсоні колаборанти планують відкрити відділення підсанкційного російського Промсвязьбанку: у центрі міста для нової фінустанови вже підготували вивіску. Однак сама ідея завести великий державний банк рф до окупованого регіону – нежиттєздатна, вважають фахівці.

Про черговий намір відкрити у Херсоні російську фінансову установу повідомили у так званій “ВЦА” регіону.

“Військово-цивільна адміністрація Херсонської області на користь відновлення економічного життя регіону закликає керівництво російських банків до відкриття підрозділів на території області. Ми бачимо досвід російського ПСБ у ДНР та ЛНР і звертаємось до керівництва банку з проханням відкрити відділення у Херсонській області”, – йдеться у повідомленні окупаційної адміністрації в Telegram-каналі.

Це повідомлення розтиражувало російське державне інформагентство RIA.


Пізніше стало відомо, що окупанти анонсували відкриття у Херсоні відділення підсанкційного Промсвязьбанку. Йдеться про один із найбільших банків рф, який займається обслуговуванням держоборонзамовлення та потрапив під жорсткі санкції США. Зокрема, російський банк було відключено від SWIFT.

У місцевих пабліках з’явилося фото вивіски Промсвязьбанку в Херсоні: нею замінили логотип українського “Райффайзен Банк Аваль”, що займав велику будівлю у центрі міста.

Цей факт підтвердив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

“Факт незаконного відкриття відділення цього банку в Херсоні, а також збільшення темпів видачі одноразової допомоги у розмірі 10 000 рублів майже всім охочим свідчить про продовження насильницької інтеграції Херсонського регіону в економічну систему рф. Наше населення фактично позбавили будь-якого вибору, блокуючи роботу фінансових установ України, блокуючи всі можливості завозити в регіон гривневу готівку. Попри це, більшість мешканців області максимально борються за збереження обороту в гривні, що теж є своєрідною формою протесту”, – написав він.

Плани колаборантів щодо економічної інтеграції Херсонщини в рф також прокоментував економіст, політолог Володимир Молчанов. Він нагадав, що це вже не перша спроба окупантів відкрити у Херсоні власний банк. Однак попередня, з так званим “Міжнародним розрахунковим банком” – провалилась. А нова ініціатива теж виглядає принаймні сумнівною з точки зору дієвості.

“Після облому з заведенням на окуповану частину Херсонщини МРБ (резидента так званої Південної Осетії), в головах Сальда і компанії виникла вже місяць як чергова “геніальна” ідея – а давайте відкриємо тут “Промсвязьбанк”. З одного боку, різниця між цими двома “банками” колосальна – дрібна, існуюча на папері цхінвальська контора, яка чомусь ухилилась від санкцій і кілька років худо-бідно (а направді – дистрофічно і злиденно) забезпечувала “розрахунки” бізнесів і “бюджетів” у так званих “ДНР” і “ЛНР”, – це просто комар проти слона у порівнянні з Промсвязьбанком, стовідсотково державною російською конторою, докапіталізованою після банкрутства 2017 року до 1,5 трлн рублів, і фінансуючою до 70% військових потреб кремля”, – зауважує економіст.

Він нагадав, що лише 12 березня 2022 року Промсвязьбанк був підданий санкціям з боку США та ЄС, зокрема, відключений від SWIFT та обмежений у можливості здійснювати операції в доларі та євро.

“Від російського уряду він негайно отримав “компенсацію збитків” у розмірі 200 мільярдів рублів; його фінансова звітність була втаємничена ще до вторгнення; відомо лише те, що банк є своєрідною годівничкою для родини експрем’єра рф Фрадкова. Також відомо, що банк не має досвіду і навичок для масового обслуговування бізнесів і тим більше фізичних осіб. Крім ВПК, він має в якості клієнтів лише структури досі не підсанкційного “Роскосмосу”.

Наступного дня після потрапляння під санкції Промсвязьбанк оголосив про початок роботи в Криму і в ОРДЛО. Типу – втрачати нема чого. Але… процес не пішов. Виявилось, що обслуговувати кількадесят мегарублежерів, не маючи необхідності при кредитуванні контролювати ефективність і доброчесність клієнтів (добрий фюрер в разі чого дофінансує) – це щось одне, а масове обслуговування дрібного бізнесу і фізичних осіб – це щось інше, нове і незнайоме банківським шахраям”, – наголосив Молчанов.

Нагадаємо, в окупованому Херсоні росіяни захопили будівлю “Суспільного” й створили власний пропагандистський канал: адміністраторкою призначили прибиральницю, а ведучою – школярку.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *