Головна main Окупанти шукають альтернативу Херсонському мосту: які є варіанти

Окупанти шукають альтернативу Херсонському мосту: які є варіанти

168

Антонівський міст і дамба Каховської ГЕС – єдино можливі шляхи переправи через Дніпро на Херсонщині. Обидва вже перебувають у зоні вогневого контролю ЗСУ, що українські захисники наочно продемонстрували за останній тиждень. У разі блокування руху мостом правобережне угрупування росіян на півдні опиниться у пастці.

Після двох влучних ударів ЗСУ по Антонівському мосту під Херсоном переправа функціонує, але можливий проїзд лише легкових авто. Вагу вантажівок чи бронетехніки міст може не витримати, а знайти охочих його ремонтувати окупанти досі не спомоглися. Відтак у російському командуванні замислилися про альтернативні шляхи.

Перший і найбільш вірогідний варіант – понтони.

Про це повідомив 22 липня перший заступник голови, керівник виконавчого апарату Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Окупанти опрацьовують організацію понтонної переправи в районі Херсона, для чого провели обстеження кількох ділянок Дніпра. З проєктною документацією на Антонівський міст, яку вони тільки зараз почали шукати у московських архівах, поки не складається, а без неї підготувати план відновлювальних робіт швидко не вийде, та й результат буде так собі“, – наголосив посадовець.

Можливість перекидання росіянами понтонів проаналізував також херсонський політолог, краєзнавець Володимир Молчанов. Він спрогнозував імовірні локації для зведення понтонних переправ і зауважив, що усі можливі ділянки перебувають у зоні вогневого контролю ЗСУ.


Найбільш вірогідним варіантом розташування тимчасової переправи ворога експерт назвав ділянку на захід від села Львове, де за радянських часів полюбляли тренуватися війська під час навчань та побудовано під’їзди через плавневу місцевість.

Другий варіант – використання барж і плавкранів.

Молчанов зауважує, що у випадку знищення мостів і понтонів, 30 тисяч (приблизно 5 БТГр плюс “карателі” з ФСБ та Росгвардії” росіяйських військових на правобережній Херсонщині опиняться в оточенні без снарядів, їжі і пального. Тоді вони можуть спробувати перекидати техніку й снаряди баржами.

Шкода, не знаю, хто є власником двох барж-танкерів, чи вони зараз у Херсоні і під чиїм контролем. Якщо їх росіяни пристосують, це вирішить їм половину проблеми. Для пристосування їм треба буде завантажувати танки на голопристанському елеваторі чи набережній, а потім “зливати” на Нафтогавані. Те саме з ракетами і снарядами – якщо звісно не возити їх по 1-2 човнами з ручним перетяганням: єдині доступні навантажувальні пристрої знаходяться на голопристанській пристані “Нібулона”. Звісно, якщо не відкопають десь плавучий кран“, – коментує аналітик.

Він зауважує, що наявні плавкрани, пристань у Голій Пристані та можливі майданчики для розвантажування в Херсоні (це передусім Нафтогавань та річковий порт) українським військовим необхідно взяти під супутниково-безпілотний моніторинг.

Розвантаження судна – справа не однієї години, і за цей час його можна кілька разів знищити“, – резюмує він. Відтак варіант із баржами – теж потенційно провальний для росіян.

Третій варіант – залізничний міст через Дніпро.

Не слід остаточно скидати з рахунків ще один міст біля Антонівки – залізничний. Однак, на думку депутата Херсонської обласної ради Сергія Хланя, цей шлях – також завідомо програшний для окупантів.

Крім Антонівського моста в Херсоні є ще залізничний міст. Його росіяни не використовують, бо це занадто ризиковано. Адже формування залізничного складу буде одразу помітним і відповідно стане гарною мішенню“, – зазначає депутат.

Отже, всі так звані “альтернативні шляхи” для російських окупантів у перспективі неминуче ведуть до єдиного фіналу – їхньої поразки на Херсонщині. Відтак єдиною розумною альтернативою для них є негайно залишити Херсон, “поки Антонівський міст ще дає їм таку можливість”, як наголосив радник Офісу президента Михайло Подоляк.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *