Головна main Окупанти перетворюють Донбас на “нове Сомалі”: захоплено 2 іноземні кораблі

Окупанти перетворюють Донбас на “нове Сомалі”: захоплено 2 іноземні кораблі

33

Пірати Азовського моря: проросійські сепаратисти з так званої “ДНР” приступили до реалізації власних планів із взяття під контроль іноземних комерційних суден у південно-східному порті України.

Представники сепаратистської “ДНР” у вівторок, 5 липня повідомили дві судноплавні компанії про захоплення їхніх суден в українському місті Маріуполь. Про це інформує Newsweek.

Повідомлення про захоплення кораблів є першим у своєму роді та сталося майже за два місяці по тому, як російські окупанти повністю взяли під контроль Маріуполь і тепер прагнуть встановити панування на східному Донбасі України.

Так звана “Донецька народна республіка”, визнаний лише Москвою і декількома маргінальними державами сепаратистський регіон на сході України, надіслала кожній компанії лист, де вказувалося, що кораблі зазнали “примусового привласнення рухомого майна з примусовим перетворенням у державну власність“. При цьому власникам не запропонували жодної компенсації.

Одним із захоплених суден є Blue Star I під прапором Панами, який належить Fetida Maritime. Інше – балкерне судно Smarta під прапором Ліберії, яке зареєстроване на Smarta Shipping.

“Таке примусове привласнення є порушенням фундаментальних прав людини в частині, що стосується прав власності”, – прокоментували у Smarta. “Такі дії є серйозною загрозою для судноплавства та безпеки на морі”.

Раніше лідер сепаратистів Денис Пушилін заявив російським державним ЗМІ, що “частина суден перейде під юрисдикцію “ДНР”. Відповідні рішення прийняті”.

Зауважимо, окупанти досі не спромоглись налагодити постачання питної води до Маріуполя. У місто прибувають цистерни, але їх надто мало. Людям доводиться багато кілометрів іти до пункту видачі води і, перш, ніж її отримати, вистояти у довжелезних чергах.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *