Головна main NYT: США розглядають можливість надання Україні штурмовиків A-10 Warthog та навчання пілотів

NYT: США розглядають можливість надання Україні штурмовиків A-10 Warthog та навчання пілотів

92

Керівництво Військово-повітряних сил США порушило питання про можливість навчання українських пілотів та надання Україні американського парку штурмовиків A-10 Warthog.

Про це повідомляє американське видання “New York Times”.

Зазначається, що в цій ідеї є багато сенсу, як з точки зору потреб України, так і для інтересів американських ВПС.

“Україні потрібно більше авіації та більше способів знищити російську артилерію та танки, і Warthog був розроблений під час холодної війни саме для цієї мети”, – йдеться у повідомленні.

Водночас Пентагон вже не перший рік намагається позбавитися цих машин, щоб звільнити кошти для закупівлі та обслуговування більш багатоцільових літаків, які більшою мірою відповідають уявленням американських стратегів про майбутні військові конфлікти, в яких можуть брати участь США.

Останніми місяцями колишні офіційні особи працювали з українськими та американськими чиновниками, щоб обговорити можливість відправлення Україні хоча б частини парку А-10. Однак на даний момент будь-які плани щодо їх відправлення в Україну залишаються лише припущеннями.

Цього тижня генерал Чарльз Браун, начальник штабу ВПС, повідомив “Reuters”, що Сполучені Штати та їхні союзники розглядають довгострокові плани підготовки українських пілотів. Виступаючи на Аспенському безпековому форумі, генерал Браун сказав, що українцям доведеться припинити використання винищувачів радянських часів, оскільки запасних частин не буде.

Генерал Браун не згадав про А-10, але пізніше міністр ВПС США Френк Кендалл підтвердив своє бажання позбутися А-10.

“Старіші американські системи є можливістю. Оскільки Україна, яка зараз досить зайнята вирішенням поточної проблеми, намагається зрозуміти, яким буде її майбутнє в довгостроковій перспективі, ми будемо відкриті для дискусій з ними щодо їхніх вимог і того, як ми можемо їх задовольнити”, – сказав Кендалл.

Нагадаємо, 20 липня Ллойд Остін, міністр оборони США, заявив про нові поставки ракетних установок HIMARS в Україну.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *