Головна main Нова очільниця апарату Хмельницької ОДА – мільйонерка

Нова очільниця апарату Хмельницької ОДА – мільйонерка

79

На посаду голови апарату Хмельницької ОДА обрано юристку, яка за рік заробила кілька мільйонів гривень, займаючись підприємницькою діяльністю. Тепер вона зароблятиме 12 тисяч на місяць.


Хмельницька обласна державна адміністрація отримали нового керівника апарату – Оксану Андрейчик. Жінка стала переможницею конкурсу, який завершився 12 січня 2022 року. 13 січня її призначили на посаду.

До того, як брати участь у конкурсі, Оксана Любомирівна Андрейчик заповнила декларацію про доходи за 2021 рік. Згідно з цими даними, у минулому році вона отримала доходів на суму біля 3 мільйонів гривень. Тобто щомісяця жінка мала біля 250 тисяч грн на місяць.

Портал, на якому відбувається конкурс на державну службу, демонструє: людина, яка звикла розпоряджатись 250 тисячами гривень, матиме заробітну платню 12 тисяч гривень.


Перед тим, як стати переможницею конкурсу на посаду категорії Б Держслужби, Андрейчик мала дві роботи та займалась підприємництвом.

Оксана Любомирівна працювала:

  • на Державному підприємстві “Хмельницька обласна служба місцевих автодоріг” – заробітна плата за рік склала 147794 грн – тобто 13 тисяч грн/міс.;
  • в АТ “Хмельницькобленерго” – заробітна плата склала 224437 грн. – тобто біля 20 тисяч грн/міс.


Однак найбільший дохід Оксана Любомирівна отримала від підприємницької діяльності – 2927428 грн. Між тим є питання щодо можливості отримання таких доходів.


У декларації вказано, що вона володіє корпоративними правами на двох підприємствах:

  • ТОВ “Компанія “Ніагара”;
  • ТОВ “Гідроізоляційні системи”.


Обидва підприємства займаються схожими видами діяльності: будівництвом, електромонтажними роботами, монтажем систем опалення, кондиціонування та водопровідних мереж.

Компанія ТОВ “ГІС” перебуває у стані припинення. Для обох підприємств анульовано свідоцтва ПДВ за рішенням податкової. Подібні рішення приймаються тоді, коли податкова не помічає підприємницької діяльності і тому видаляє свідоцтва, щоб було менше зловживань. Тож чи здатні ці компанії забезпечити вказаний дохід?

Інше ймовірне джерело доходів нової голови апарату – адвокатська діяльність.

Оксана Любомирівна Адрейчик у 2018 році отримала свідоцтво адвоката на підставі мінімально допустимого 3-річного стажу роботи у галузі права.

Слідів адвокатської діяльності Андрейчик у мережі не знайшлось, однак знайшовся прайс на послуги адвоката, який веде справи кримінальні, адміністративні, господарські.

Дуже сильний усереднений гонорар за представництво в суді – біля 18 тисяч грн.

18 тисяч – це нескладна немайнова справа на 3 засідання. Щоб отримати 2 мільйона гривень, потрібно провести біля 100 таких справ протягом року. Тобто людина повинна чи не кожен день бути в суді, при цьому об’єднувати це ще з двома роботами?

У декларації за 2021 рік Оксана Андрейчик також вказала досить невелику квартиру – 46 кв м, незавершене будівництво 79,1 кв м та ще сарайчик площею 3,7 кв м. На рахунку банку вона зберігає 40500 доларів США.Власницею квартири вона стала у 2020 році. На вторинному ринку нерухомості квартира подібної площі коштує біля 18 тисяч доларів або 450 тисяч гривень. Якщо у 2020 році жінка також отримувала доходів біля 3 мільйонів, вона, звичайно, може дозволити собі такі витрати.


Згідно із статтею 25 Закону про запобігання корупції, під час держслужби людина не може займатись нічим стороннім, що може приносити дохід.


Отже, головою апарату Хмельницької ОДА із заробітною платою 12 тисяч гривень стала молода юристка, яка протягом року отримувала 250 тисяч щомісяця – нехай і гаруючи на двох роботах та з підприємницькою діяльністю.

Чи достатня сума у 12 тисяч гривень для проживання держслужбовиці, яка звикла до зовсім іншого способу життя?

P.S. “Стопкор” опублікує пояснення головної героїні статті, якщо вона звернеться до редакції.

Інші статті на схожі теми:

  • Еко-активіст із Кривого Рогу заснував фірму, яка мала можливість, ймовірно, перехоплювати кошти державного інституту;
  • Київська МДА ніяк не добудує метро на Виноградарів, а комісія, яка розслідуватиме проблему, чомусь так і не може зібратись;
  • ДІАМ не відреагувало на 6 сотень звернень громадян щодо порушень у сфері нерухомості.
Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *