Головна main НКЦПФР знімає майже всі обмеження на здійснення операцій на ринках капіталу та товарних ринках

НКЦПФР знімає майже всі обмеження на здійснення операцій на ринках капіталу та товарних ринках

40

Рішення від 4 серпня 2022 року № 1053 набирає чинності з 8 серпня.

Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що крок по розблокуванню ринків капіталу та товарних ринків є своєчасним та виваженим, адже учасники ринків підтвердили готовність до розбудови фінансового сектору.

«Протягом п’яти місяців війни ринки капіталу та товарні ринки працювали в ручному режимі. Регулятор уважно відстежував та аналізував результати кожної дозволеної операції. За мирного життя – це нонсенс, але війна продиктувала свої умови. Завдяки індивідуальному підходу та поміркованій позиції ми змогли побороти панічні настрої, зберегти активи та не допустити дефолти по низці цінних паперів», – роз’яснив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

У НКЦПФР нагадали, що 24 лютого 2022 року з 11:00 години Комісія ввела обмеження на здійснення операцій на ринках капіталу та організованих товарних ринках. Це було зроблено для того, щоб протистояти панічним діям, які могли б обвалити ринки та позбавити можливості їхньої повноцінної роботи в майбутньому, зберегти дані та права власності. Згодом «заморожування» ринків дозволило знайти активи, пов’язані з агресорами – російською федерацією та республікою білорусь, та обмежити можливості таких компаній вести бізнес в Україні.

За період дії воєнного стану НКЦПФР допустила на ринки 20 випусків державних облігацій (станом на 01.08.2022) для залучення коштів у бюджет і підтримки економіки. Водночас протягом цього періоду регулятор спрямовував свої дії на полегшення діяльності професійних учасників та їх підтримку.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *