Головна main Німецький уряд схвалив продаж Україні 100 гаубиць Panzerhaubitze 2000 на 1 млрд євро – Spiegel

Німецький уряд схвалив продаж Україні 100 гаубиць Panzerhaubitze 2000 на 1 млрд євро – Spiegel

84

27 липня німецький уряд нарешті дозволив продаж Україні 100-а самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000, мова про які почалась ще в квітня 2022 р.

Інформацію оприлюднено виданням Spiegel.

Видання зазначає, що федеральний уряд вирішив дозволити втілювати у життя угоду між компанією-виробником Krauss-Maffei Wegmann (KMW) та Україною. Загальна вартість угоди – безпрецедентні 1,7 млрд. євро.

Компанія KMW звернулась до Міністерства економіки ФРН 11 липня з проханням надати ліцензію на виробництво. Міністерство думало лише два дні і вже 13 липня видало відповідний документ. Після цього федеральному уряду знадобилось ще два тижні, щоб погодити домовленість між KMW та Україною в цілому.

Рішення ФРН не означає, що САУ Panzerhaubitze 2000 найближчим часом надійдуть в ЗСУ – процес їх виробництва лише починається. Компанія ще має роздобути достатню кількість броньованої сталі та інших компоненті, втім вона налаштована “оптимістично”.

Німецьке видання Die Welt стверджує, що час між укладанням угоди і реальними гаубицями м 30 місяців. Тобто, 100 САУ за 1,7 млрд євро зміцнять Україну десь у майбутньому – у 2024 р., а не прямо зараз, як того потребує ситуація на лінії фронту.

Нагадуємо, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше заявляв, що поставки наявних САУ затримуються тому, що українські військові мають пройти відповідне навчання.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *