Головна main Німеччина вперше за понад 30 років звітує про дефіцит торговельного балансу

Німеччина вперше за понад 30 років звітує про дефіцит торговельного балансу

29

Міжнародні продажі несподівано впали на 0,5%, тоді як імпорт зріс на 2,7%.

Німеччина вперше за понад 30 років звітує про дефіцит торговельного балансу внаслідок суттєвого зростання витрат на імпорт.

Про це повідомляє Bloomberg, зазначає FinClub.

Так, у травні дефіцит сягнув 1 млрд євро, чого не відбувалося понад 30 років. Міжнародні продажі несподівано впали на 0,5%, тоді як імпорт зріс на 2,7% – на значно більше, ніж очікували економісти. Причина полягає у тому, що, з одного боку, компанії зіткнулися зі стрімким зростанням витрат на імпорт, а з іншого – зниженням попиту на їхню продукцію на тлі похмурих економічних перспектив.

«Не дивно, що експорт у нинішніх умовах скорочується. Увага спрямована на імпорт, і особливо – на цінові зміни», — сказав економіст Oxford Economics у Франкфурті Олівер Ракау.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну та карантинні заходи Китаю, пов’язані з COVID-19,підривають роботу міжнародних ланцюгів поставок, що має суттєві наслідки для експортноорієнтованої економіки Німеччини.

Як зазначається, ціни на імпортні товари, такі як енергія, продукти харчування та запчастини, що використовуються виробниками, зросли понад як на 30% у травні у річному вимірі, тоді як ціни на експорт зросли лише на 15%. Ракау зауважив, що хоч з урахуванням інфляції травневі результати виглядатимуть менш кардинально, це все одно матиме негативний внесок в економічне зростання Німеччини, яке також розраховується в реальному вираженні.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *