Головна main Німеччина блокує допомогу ЄС для України на 9 млрд євро, – ЗМІ

Німеччина блокує допомогу ЄС для України на 9 млрд євро, – ЗМІ

18

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив проти того, щоб Єврокомісія фінансувала допомогу коштом спільного європейського боргу, як це було під час пандемії.

Німеччина понад місяць блокує пакет макрофінансової допомоги на 9 млрд євро, який має стати основною формою підтримки Євросоюзу для України. Про це у неділю написала італійська газета Corriere della Sera з посиланням на власні джерела, констатує Liga.net.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив проти того, щоб Єврокомісія фінансувала допомогу коштом спільного європейського боргу, як це було під час пандемії.

Європейська комісія ще у травні запропонувала почати нову програму макрофінансової допомоги Україні.

Гроші планується взяти на міжнародних фінансових ринках під гарантії європейських держав і передати їх Україні на 25 років фактично без відсотків. Німеччина як найбільша держава Європейського Союзу мала б стати й найбільшим гарантом єврооблігацій.

Тому Лінднер поки що погодив лише перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро до кінця липня.

Претензії Лінднера до ідеї фінансування України коштом спільного боргу ЄС давно відомі. Ще у травні німецькі ЗМІ писали, що Німеччина категорично проти такої процедури, яка застосовувалася під час пандемії.

7 липня Європейський парламент проголосував за підтримку пропозиції Європейської комісії щодо надання Україні макрофінансової допомоги ЄС для забезпечення невідкладних бюджетних потреб у розмірі 1 млрд євро.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *