Головна main Незламні: феномен українських біженців у Європі

Незламні: феномен українських біженців у Європі

52

Війна. Короткі історії. Біженці. Ніхто й не припускав, що на початку ХХI століття в самому центрі цивілізованої Європи, в країні, де панував лад і спокій, слово “біженець” стане буденним настільки, що сприйматиметься, як один із атрибутів сьогоднішнього життя.

Але це сталося тут, у миролюбній Україні. Якби мене запитали ще рік тому про подібне, я посміявся б і в кращому разі назвав співрозмовника жартівником, та про себе подумав, що у цієї людини не все добре з головою.

Хоча причини замислитись були, і, згадуючи події недалекого минулого, слід сказати, що небезпека існувала завжди.

Слово “біженець” прийшло разом із війною, охопивши фактично кожну сім’ю, оселившись у кожний будинок.

Якщо звернутися до офіційного визначення “біженців” та “біженства”, то матимемо таку характеристику: “Біженці – особи, які залишили країну, в якій вони постійно проживали, через надзвичайні обставини. Біженство – масове залишення мешканцями своїх рідних місць через війну чи стихійні лиха”.

Якщо говорити відверто, то біженцями слід називати всіх людей, які шукають притулку, які вимушено переселилися в інші області України, тікають від постійних бомбардувань і руйнувань.


Росія за ці сто з лишком днів війни принесла стільки горя, що жоден суд у Гаазі не в змозі відшкодувати мешканцям України навіть частки його.

Ми знаємо, що всі люди є різними. Проте існує та невблаганна більшість, яка формує менталітет нації. Це проявляється і серед біженців. Часто біженці, які прибули до Європи з країн Близького Сходу, обурюються, чому процедура оформлення їх документів затягується на місяці, а то й на роки, а для українців це відбувається за лічені дні.

І отримують приголомшливу відповідь співробітника міграційної служби: з Близького Сходу, як правило, спочатку приїжджають чоловіки і потім підтягують свої сім’ї, тоді як з України 95% біженців – жінки та діти, іноді старі, а чоловіки залишилися на Батьківщині, щоб захищати країну від агресора. Та й ті, хто прибув, здебільшого не збираються жити на допомогу, шукають і знаходять можливість працювати.

Біженці – це страшне слово, народжене війною. Проте є впевненість, що воно – не постійне по відношенню до України, адже у найближчому майбутньому, і ми всі свято віримо в це, на Україну чекає Перемога! Героям Слава!

Нагадаємо, з України виїхало близько 6 мільйонів жителів. Більшість із них осіла у країнах Європи. ЄС планує витратити на кожного біженця по 10 тисяч євро, що становить 60 млрд. євро на рік.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *