Головна main НБУ збереже обмеження на купівлю валюти

НБУ збереже обмеження на купівлю валюти

23

НБУ вирішив зберегти обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг.

НБУ вирішив зберегти обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг попри нещодавнє прийняття закону № 7418 щодо повернення оподаткування імпорту. Документ, на думку урядовців, мав створити умови для скасування згаданих обмежень Нацбанком.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, зазначає FinClub.

«Набрання чинності законом створює передумови для скасування обмежень на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту товарів із боку НБУ. Водночас в умовах воєнного стану ми вважаємо за доцільне зберегти обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг», – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.

Відновлення мит та податків на імпорт товарів та послуг є важливим кроком на шляху до повернення здатності валютного ринку до самобалансування, вважають в регуляторі. Зокрема, це підтримає подальше відновлення виробництва в Україні та дасть змогу обмежити темпи зростання імпорту, що тисне на валютний ринок і на міжнародні резерви України.

Крім цього, зростуть щомісячні надходження до дохідної частини державного бюджету. За оцінками Міністерства економіки, вони збільшаться на 3,5 млрд грн. Це сприятиме зменшенню обсягів фінансування дефіциту бюджету з боку Національного банку а, відповідно – зниженню девальваційного тиску.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *