Головна main НБУ затвердив нові валютні правила

НБУ затвердив нові валютні правила

47

Для імпорту послуг обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази зберігатимуться.

З 9 липня 2022 року бізнес матиме змогу купувати валюту та переказувати кошти за операціями з імпорту будь-якої товарної продукції.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, зазначає FinClub.

Так, для імпорту послуг обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази зберігатимуться. Бізнес зможе імпортувати лише ті послуги, що входять до переліку, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 7 липня 2022 року № 761.

За оцінками НБУ, послаблення обмежень для імпорту продукції не створить суттєвого додаткового тиску на валютний ринок. Адже на початок липня перелік товарів критичного імпорту вже містив близько 90% товарів, що імпортувалися до війни. Натомість поліпшаться умови ведення підприємницької діяльності в Україні, оскільки бізнес отримає можливість купувати всю необхідну продукцію для виробничого процесу.

«Сповільнення швидкості зростання імпорту в перспективі через повернення мит та податків на імпорт та відновлення виробництва в Україні сприятимуть зменшенню різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку», — вважають у регуляторі.

Необхідною передумовою для цього послаблення стало набрання 1 липня чинності законом № 2325-IX, яким відновлюються мита та податки на імпорт товарів та послуг. З 9 липня також розширюються строки розрахунків за експортно-імпортними операціями зі 120 до 180 днів. Це збільшить можливості українських підприємств під час експорту та імпорту в умовах логістичних проблем, що виникли через війну.

«Для зниження тиску на валютному ринку зменшується з 10 до 2 робочих днів строк використання купленої для розрахунків валюти резидентами з 11 липня 2022 року», — повідомили в Нацбанку.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *