Головна main НБУ та Мінфіну дозволять примусово “націоналізувати” системно важливі банки, – законопроєкт

НБУ та Мінфіну дозволять примусово “націоналізувати” системно важливі банки, – законопроєкт

33

Націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру віднесення банку до категорії неплатоспроможних

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №8069 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану”.

Серед авторів законопроекту – в т.ч. глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Текст документу наразі не оприлюднений.

Нагадаємо, в березні НБУ оновив перелік системно важливих банків. У ньому 14 банків: АТ “АЛЬФА-БАНК”; АТ “А-БАНК”; АТ “КРЕДОБАНК”; АТ “ОТП БАНК”; АТ “Ощадбанк”; АБ “Південний”; АТ КБ “ПриватБанк”; АТ “ПУМБ”; АТ “Райффайзен Банк”; АТ “ТАСКОМБАНК”; АБ “УКРГАЗБАНК”; АТ “Укрексімбанк”; АТ “УКРСИББАНК”; АТ “УНІВЕРСАЛ БАНК”.

Як пише “БізнесЦензор”, перший заступник глави фінкомітету ВР Ярослав Железняк, який є одним з авторів законопроекту, розкрив деталі документу в своєму Telegram-каналі.

Зокрема, пропонується надати Мінфіну право за пропозицією НБУ брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку з підстав, які настали під час здійсненої РФ агресії проти України.

Відповідно до проєкту закону, націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру віднесення банку до категорії неплатоспроможних, однак не потребуватиме докапіталізації з боку держави – продаж банку за 1 грн буде проводитись незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття НБУ відповідного рішення.

Крім того, Фонд гарантування вкладів не здійснюватиме зміну розміру статутного капіталу неплатоспроможного системно важливого банку, деномінацію акцій такого банку, у тому числі не буде проводити обміну грошових зобов’язань банку на акції додаткової емісії.

Замість обміну вкладів на акції з наступним їх викупом державою запроваджується припинення зобов’язань банку перед контролерами та власниками істотної участі у такому банку, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов`язаннями у дохід банку (також збільшується капітал банку).

Водночас відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 грн за висновком аудиторської компанії) буде можливим тільки після компенсації збитків державі Україна від РФ і виключно за рахунок таких коштів.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *