Головна main НБУ пояснив, чому нещодавно скасував курсове валютне обмеження

НБУ пояснив, чому нещодавно скасував курсове валютне обмеження

44

Курс у готівковому сегменті валютного ринку може як знижуватися, так і зростати.

З 6 серпня 2022 року Національний банк України скасував обмеження, відповідно до якого банки та небанківські установи мали купувати в населення готівкову валюту за курсом не нижчим за офіційний.

Регулятор нагадав, що з 21 липня офіційний курс становить 36,57 гривні за 1 долар США. Нацбанк пояснив, чому це було зроблено, зазначає Юрліга.

Так, курс у готівковому сегменті валютного ринку може як знижуватися, так і зростати – залежно від попиту та пропозиції на ринку. Зважаючи на це, вимога купувати валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні. Тож Нацбанк зняв відповідне обмеження.

Чи є ризик, що це рішення вплине на збільшення різниці між курсом продажу та викупу готівкової валюти в населення?

Окремі фінансові установи дійсно можуть цим скористатися для збільшення власної маржі, але така практика не стане поширеною. На заваді стане висока конкуренція в готівковому сегменті валютного ринку.

Як зазначається, якщо установа встановлюватиме занижений курс купівлі готівкової валюти, який значно відрізнятиметься від курсу продажу, то вона ризикує втратити своїх клієнтів. Громадяни можуть обрати будь-яку іншу фінансову установу, враховуючи значну кількість гравців у готівковому сегменті валютного ринку.

Водночас силу конкуренції добре ілюструє те, що різниця між середніми курсами купівлі та продажу готівкової валюти банками після зняття відповідного обмеження не змінилася, а в небанківських установах – навпаки упродовж 5-8 серпня звузилася з 0,4 до 0,25 грн за 1 долар США, пояснює регулятор.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *