Головна main НАТО збільшить війська швидкого реагування до 300 тисяч солдатів, – Столтенберг

НАТО збільшить війська швидкого реагування до 300 тисяч солдатів, – Столтенберг

43

НАТО збільшить свої війська швидкого реагування з 40 000 до 300 000 осіб, заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг.

Виступ Столтенберга на пресконференції у Брюсселі напередодні ключового саміту в Мадриді, що відбудеться пізніше цього тижня, цитують EuroNews.

На зустрічі будуть розглянуті заявки Швеції та Фінляндії на вступ до Альянсу. Столтенберг, генеральний секретар НАТО, заявив, що сили на східному фланзі союзу також будуть посилені.

Так, створено вісім бойових груп: у Литві, Естонії, Латвії, Польщі, Румунії, Угорщині, Словаччині та Болгарії. Вони будуть посилені “заздалегідь призначеними” підрозділами з інших країн Альянсу, щоб діяти в цих країнах, де буде попередньо розміщене важке озброєння.

Столтенберг також заявив, що союзники мають погодити надання Україні подальшої військової підтримки. Він описав її як “посилений пакет допомоги”, що включає безпечний зв’язок і системи боротьби з безпілотниками.


У довгостроковій перспективі, за словами Столтенберга, союзники мають на меті допомогти Україні перейти від озброєнь радянських часів до сучасного обладнання НАТО.

НАТО також використає саміт, щоб змінити свою стратегію щодо росії, яка в попередній версії стратегії Альянсу від 2010 року все ще називалася “стратегічним партнером”.

Цього не буде в стратегічній концепції, яку ми узгодимо в Мадриді“, – сказав Столтенберг. “Я очікую, що союзники чітко заявлять, що рф становить пряму загрозу нашій безпеці, нашим цінностям, міжнародному порядку, заснованому на правилах“.

Нагадаємо, президент росії володимир путін прийняв запрошення Індонезії взяти участь у саміті G20, який пройде на острові Балі 15-16 листопада. Запрошення до участі у цьому саміті раніше прийняв і президент України Володимир Зеленський.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *