Головна main Надходження коштів до банків в управлінні ФГВФО за перше півріччя 2022 року склали 1 738,9 млн грн

Надходження коштів до банків в управлінні ФГВФО за перше півріччя 2022 року склали 1 738,9 млн грн

140

Найбільше коштів надійшло від погашення цінних паперів – 1 505,8 млн грн. Від погашення кредитів банки, що ліквідуються Фондом, отримали 155,1 млн грн, від реалізації активів – 66,4 млн грн

За перші шість місяців 2022 року сума надходження коштів до банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, склала 1 738,9 млн грн, – повідомляє прес-служба відомства.

Найбільше коштів надійшло від погашення цінних паперів – 1 505,8 млн грн. Від погашення кредитів банки, що ліквідуються Фондом, отримали 155,1 млн грн, від реалізації активів – 66,4 млн грн, від оренди майна – 11,7 млн грн.

У червні 2022 року до банків в управлінні Фонду надійшло 13,6 млн грн, з яких 7,6 млн грн – від оренди майна, 6,1 млн грн – від погашення кредитів.

Нагадуємо, у березні-травні 2022 року через закриття реєстрів у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану Фонд призупинив продаж активів банків, що ліквідуються. Перші аукціони у системі Prozorro.Продажі після поновлення продажів були проведені у червні 2022 року.

Також з метою мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії Російської Федерації проти України Фонд запровадив Кредитні канікули для позичальників банків, що ліквідуються. Водночас, Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження.

Крім того, Фонд нагадує орендарям нерухомого майна банків, що ліквідуються, про порядок внесення орендної плати за користування нерухомістю, а також про її повернення банку-орендодавцю у разі закінчення терміну дії договору оренди чи припинення використання орендованого майна.

Кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про надходження до неплатоспроможних банків публікуються на сайті Фонду у розділі: «Статистичні дані щодо неплатоспроможних банків»

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *