Головна main На журналіста Михайла Ткача ДБР відкрило справу: що відомо

На журналіста Михайла Ткача ДБР відкрило справу: що відомо

152

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження за фактом втручання у роботу правоохоронного органу. Правоохоронці не називають прізвище журналіста, але, за даними ЗМІ, йдеться про Михайла Ткача. Кілька тижнів тому Ткач повідомив що ніби-то ДБР на початку війни знищило матеріали по деякім резонансним справам.

“Під час російської військової агресії проти України деякі діячі займаються розхитуванням ситуації в країні та розповсюджують недостовірну інформацію щодо роботи правоохоронної системи держави. Зокрема, намагаються дестабілізувати роботу Державного бюро розслідувань. Для цього в інформаційне поле вкидається недостовірна інформація про нібито знищення Бюро матеріалів суспільно-резонансних кримінальних проваджень”, – йдеться у повідомленні.

Слідчі ДБР, за матеріалами Управління внутрішнього контролю, відкрили кримінальне провадження, оскільки такі дії можуть містити ознаки кримінального правопорушення.

Наголошується, що всі кримінальні провадження, у тому числі й резонансні та важливі, а саме підписання “Харківських угод”, розгін Майдану, “вугільна справа” та інші, розслідуються у повній відповідності до раніше затверджених планів і будуть передані до суду у визначені терміни.

“На початку гарячої фази війни росії проти України Державне бюро розслідувань, як і інші правоохоронні органи, знищило лише ті окремі матеріальні носії секретної інформації щодо яких були відповідні законодавчі вимоги, регламентовані “Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях. Погодження прокурорів для знищення таких документів вимагається лише в умовах мирного часу, тоді як знищення секретної інформації в умовах воєнного стану цього не передбачає”, – повідомляють правоохоронці

Додається, що звинувачення ДБР у, нібито, безпідставному знищенні важливих матеріалів, які ускладнюють подальше розслідування резонансних справ – не відповідає дійсності.

“Мета таких повідомлень – дискредитувати Бюро в умовах воєнного часу та розбалансувати усю правоохоронну систему, а також вивести з-під відповідальності окремих чиновників та високопосадовців, що вчинили незаконні дії чи бездіяльність. Закликаємо журналістів не вестися на інформаційні маніпуляції “діячів” та не поширювати неперевірену та маніпулятивну інформацію. Не створюйте хайп на війні!” – наголошують в ДБР.

Читайте також: до будинку журналіста Ткача проникли невідомі.

Більше актуальних новин про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *