Головна main На Херсонщині ЗСУ вийшли на зручні позиції для контрнаступу: мости – під вогневим контролем

На Херсонщині ЗСУ вийшли на зручні позиції для контрнаступу: мости – під вогневим контролем

20

Українські захисники знищують командні пункти росіян. Крім того, на Запоріжжі й Херсонщині активізувався партизанський рух опору, вибухають склади окупантів і автівки зрадників. На півдні ЗСУ вже вийшли на зручні для контрнаступальних дій рубежі, зазначає військовий аналітик, співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.

ЗСУ успішно просуваються вглиб окупованих територій Херсонської області. При цьому українські військові дотримуються тактики уникнення жертв серед цивільного населення.

“Невипадково речники Генштабу ЗСУ заявили про те, що мирні мешканці мають покинути окуповані території Запорізької і Херсонської областей, щоб дати можливість ЗСУ наносити точкові ураження по місцях скупчення російських окупаційних сил. І відповідно унеможливити жертви серед цивільних. Подібна заява може означати, що ЗСУ мають плани просування не тільки територіями Херсонщини, а й на Запоріжжі”, – коментує Снєгирьов.

Експерт також звернув увагу, що на Запорізькому напрямку передислоковано, за різними оцінками, від 6 до 10 БТГр противника.

“Разом із тим, можемо говорити про те, що лінія фронту у Запорізькій області відсунута на відстань до 15 км. У напрямку Кривого Рогу вдалося відтиснути лінію зіткнень на дистанцію до 50 км. А говорячи про Херсонщину, ЗСУ вже дійсно можуть здійснювати вогневий контроль мостів, що дає можливість українським військовим фактично нависати над логістичним забезпеченням окупаційної армії”, – стверджує аналітик.

Він також додав, що до безумовно позитивних новин відноситься визволення селища Іванівка, знищення тилових баз окупантів у Новій Каховці і відповідно просування ЗСУ у новокаховському напрямку.

“Це – одна з ключових цілей Збройних сил України, взяття контролю над Новою Каховкою. Нас цікавить дамба й унеможливлення подачі води в анексований Крим. Якщо ми вирішимо це питання, можемо говорити про якісний злам у військовому протистоянні”, – підкреслив Снєгирьов.

Експерт зауважив, що метою одного з планів військової агресії російської федерації була побудова так званого сухопутного коридору з територій анексованого півострова до ОРДЛО плюс вирішення проблеми забезпечення водою Криму. Тому взяття ЗСУ під контроль Нової Каховки фактично зірве досягнення кремлем двох своїх глобальних цілей.

Нагадаємо, у ніч на 11 липня мешканці Таврійська могли чути вибухи. За попередньою інформацією, це ЗСУ обстріляли командний пункт росіян в місті.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *