Головна main На Херсонщині окупанти пограбували комунальну будівлю: штурм очолив служитель РПЦ

На Херсонщині окупанти пограбували комунальну будівлю: штурм очолив служитель РПЦ

44

У Каховці Херсонської області росіяни та їхні посібники з місцевих пограбували комунальну будівлю: звідти викинули орендарів та винесли меблі, обладнання й особисті речі співробітників. Окупанти заявили, що відкриють у приміщенні “гуманітарний центр”.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.

За інформацією журналістів, штурмом двоповерхової комунальної будівлі на вулиці Фаїни Гаєнко, 6 керував керівник єпархіального відділу з питань сім’ї Новокаховської єпархії РПЦ в Україні Ігор Бжезицький.

Сам Бжезицький не тільки не спростував, а й підтвердив інформацію щодо захоплення будівлі. Щоправда, пояснив свої дії “благими намірами” та пограбуванням їх не вважає. Стверджує, що з приміщень винесли лише “частину меблів”, аби вони були просторішими.

Ми там плануємо відкрити “гуманітарний центр” для каховчан. Напередодні важкої зими ще один пункт допомоги тим, хто не виїхав з міста, буде актуальним. Тим паче, що тамтешні приміщення поки стоять порожні. Як на мене, краще нехай людям послужать, ніж стоятимуть пусткою“, – заявив сказав він.

Водночас у Каховській міській раді повідомили, що не давали жодних дозволів Ігорю Бжезицькому щодо заселення в приміщення будівлі на вулиці Фаїни Гаєнко.

Бжезицький є директором ПрАТ “Каховський експериментальний механічний завод”, бенефіціарним власником якого зазначена його близька родичка – Бжезицька Валентина Миколаївна. Підприємство фігурує у кримінальній справі за 2015 рік, яке стосується укладання фіктивних договорів і розкрадання коштів.

Раніше херсонське видання “Мост” повідомляло, що Ігор Бжезицький погрожував своїй єпархії розколом, якщо у богослужіннях знову не почнуть згадувати патріарха Кирила. Він також заявив, що вважає патріарха Московської церкви Кирила (Володимира Ґундяєва) своїм “головним православним пастирем”.

А наприкінці червня на території Каховського механічного заводу, який належить родині “православного бізнесмена”, протягом декількох днів квартирувались російські загарбники.

Нагадаємо, наприкінці червня в окупованій Каховці на Херсонщині російські військові розграбували приміщення українських банків: процесом керувала матір місцевого гауляйтера Філіпчука.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *