Головна main «Ми покриваємо лише 68% держбюджету». Очікували, що війна триватиме від одного до трьох місяців, — Міністр фінансів

«Ми покриваємо лише 68% держбюджету». Очікували, що війна триватиме від одного до трьох місяців, — Міністр фінансів

42

Війна коштує Україні $5 млрд на місяць. Підтримка країн Заходу недостатня для покриття всіх витрат

Україна наразі покриває лише близько 62% державного бюджету, і це без урахування військових видатків. А інфляція у травні досягла 18%.

Про це в інтерв’ю іспанській газеті ElPais розповів міністр фінансів Сергій Марченко, повідомили у міністерстві.

«Загалом збитки становлять близько $103,9 млрд. Наприклад, тільки руйнування житлових будинків завдало Україні збитків розміром $39 млрд. Також ми очікуємо скорочення ВВП через руйнування інфраструктури та втрачені надходження від бізнесу», — заявив Марченко.

Відповідаючи на питання, чи задоволений він європейською допомогою, міністр сказав, що Україна отримала фінансову підтримку від ЄС на початку повномасштабного вторгнення, але цього недостатньо.

«Війна коштує нам $5 млрд на місяць. Підтримка країн Заходу, яку ми отримуємо зараз, недостатня для покриття всіх витрат. Ми маємо певні домовленості та підтримуємо комунікацію з партнерами, але отримання фінансової підтримки від ЄС потребує часу. А кошти нам потрібні вже зараз», — додав він.

Міністр фінансів також розповів, за рахунок чого Україна покриває військові видатки: «Переважно за рахунок податків, але ми також проводимо аукціони військових облігацій. Завдяки цьому після початку повномасштабного вторгнення РФ ми змогли залучити до бюджету близько $3,4 млрд. Ми плануємо продовжити цю кампанію».

Джерело

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *