Головна main МСБ втратили $85 млрд через війну

МСБ втратили $85 млрд через війну

47

Лише 6% бізнесів адаптувалися до умов та змогли побудувати стратегію та бізнес-план у нових реалій.

46,8% підприємств зупинені або майже зупинені через повномасштабне російське вторгнення. Загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу з 24 лютого 2022 року оцінюються в $85 млрд.

Про це свідчать результати опитування Мінцифри, у якому взяли участь 877 власників та CEO підприємств, зазначає FinClub.

Так, згідно з відповідями, основні проблеми, які не дозволяють відновлюватися та розвивати бізнес під час війни — мала кількість платоспроможних клієнтів, непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та відсутність достатнього капіталу.

Лише 6% бізнесів адаптувалися до умов та змогли побудувати стратегію та бізнес-план у нових реалій. Попри такий малий відсоток, багато українських підприємців продовжують підтримувати державу.

Водночас 38,4% співробітників та керівників допомагають самостійно по змозі, у 31,5% випадків це є важливою частиною всього бізнесу та колективу, 23,5% допомагає шляхом розвитку бізнесу й робочих місць, 6,6% не мають можливості допомогти.

Також відновлення бізнесу в Україні залежить і від ситуації в регіонах. За результатами опитування 75,1% бізнесів не взаємодіють із представниками ОДА та територіальних громад, щоб відновити розвиток підприємництва на місцевому рівні.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *