Головна main Мобілізація жінок з 1 жовтня: українкам повідомили, хто уникне призову, а хто піде служити

Мобілізація жінок з 1 жовтня: українкам повідомили, хто уникне призову, а хто піде служити

176

З 1 жовтня 2022 року в Україні почне діяти обов’язковий військовий облік для жінок, але не для всіх, а лише для деяких категорій. Крім того, існуватиме своя черговість призову, але є можливість отримати відстрочку.

Про це розповів адвокат Сергій Новак.


Те, кого з жінок можуть мобілізувати, і чи взагалі мобілізуватимуть, залежатиме від завдань Генштабу для кожного регіону та військкоматів, зазначив адвокат. Крім того, це залежатиме від того, які фахівці потрібні на фронті.

Умови отримання відстрочки від мобілізації для жінок такі самі, як чоловіків. Проте є й певні обмеження. Наприклад, мобілізувати заборонено:

  • Вагітних або жінок, що перебувають у декреті;
  • Якщо в сім’ї мобілізації підлягають і чоловік, і дружина, але є неповнолітня дитина, то відстрочку може отримати хтось один із подружжя.

Також надаватиметься і тимчасове відстрочення. За навчанням – на період навчання. По догляду за родичами – , поки догляд необхідний. Крім того, мобілізації не підлягають жінки з-поміж депутатів Верховної Ради.

Нагадаємо, що Верховна Рада надала відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації науковцям, науково-педагогічним та педагогічним працівникам.

Більш актуальні новини про війну в Україні читайте у нашому Telegram-каналі.

Завантажити більше пов'язаних статей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *