
Серед основних питань – стягнення аліментів та розлучення
Серед клієнтів системи надання безоплатної правової допомоги 59% складають жінки: з початку цього року звернулися понад 206 тис. жінок. Чоловіків – понад 143 тисячі (41%). Про це на сторінці у Фейсбук повідомило Міністерство юстиції.
Жінки частіше зверталися за безоплатною первинною правовою допомогою – консультаціями та роз’ясненнями з правових питань. Від них надійшло понад 191 тис. таких звернень (60%), у той час як від чоловіків – понад 127 тис. (40%).
Найчастіше жінки хочуть отримати відповідь на своє правове питання, потребують консультації, цікавляться можливістю вирішення проблеми шляхом медіації. А чоловіки найчастіше потребують допомоги в складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру.
А от щодо безоплатної вторинної правової допомоги, то тут кількість звернень від чоловіків трохи більша – понад 15,8 тис. (51,5%). Від жінок надійшло понад 14,8 тис. звернень (48,5%).
За статистикою, чоловіки найбільше потребують допомоги в захисті у справах про адміністративні правопорушення та кримінальних провадженнях, звертаються до системи БПД щодо представництва їх інтересів у судах. А от жінки за видами отриманих послуг БВПД найчастіше потребують допомоги у складанні процесуальних документів.
Довідково. Система БПД гарантує рівні можливості для жінок і чоловіків у доступі до правової допомоги. З 2018 року впроваджується Ґендерна стратегія системи надання безоплатної правової допомоги, мета якої – досягнення паритетного забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Жінки стабільно становлять більшість клієнтів, які звертаються за безоплатною правовою допомогою. Розуміння їхніх потреб, а також проблем, з якими вони стикаються, вимагають від працівників системи БПД поглиблених знань у сфері ґендерної рівності.